Najnowsza wersja beta iOS 8.4 wnosi wiele zmian związanych w aplikacji muzyka. Z aplikacji usunięto audiobooki. Teraz znajdziemy je w iBooks.

System w wersji iOS 8.4 jest przygotowywany do startu odświeżonego Beats Music. Aplikacja Muzyka doczekała się sporych zmian jedną z nich jest usunięcie sekcji książek audio, czyli popularnych audiobooków. Teraz znalazły się one tam, gdzie ich miejsce, czyli w aplikacji iBooks.

alt text

Jeśli mamy w naszej bibliotece iTunes audiobooki to po instalacji iOS 8.4 znajdą się one w iBooks. Obok zakładek "Książki", "Pliki PDF" pojawi się też nowa z audiobookami. Plusem tego przeniesienia jest swobodny dostęp do poszczególnych rozdziałów, który czego nie było w iOS 7.

W iTunes Store niestety ma szerokiego wyboru audiobooków w języku polskim. Dlatego z tej funkcji skorzystają jedynie te osoby, które do biblioteki wygrywają książki z innych źródeł. Najpopularniejszym i najwygodniejszym dostępem do polskich wydań audio jest niedawno odświeżona aplikacja Audioteka, również z opcją zakupów przez Apple ID.

Źródło: MacRumors