Wczoraj wieczorem Apple udostępniło zarejestrowanym deweloperom pierwszą betę aktualizacji iOS 8 do wersji 8.4, która przynosi m.in. przebudowaną aplikację Muzyka.

Potwierdziły się więc częściowo doniesienia o tym, że w becie iOS 8.4. pojawi się nowa usługa muzyczna. Tej co prawda jeszcze w niej nie ma, ale zmiany w aplikacji Muzyka mogą być związane z planowanym otwarciem właśnie takiej nowej usługi oferującej muzykę na żądanie, powstałej na bazie integracji przejętego przez Apple w roku ubiegłym serwisu Beats Music właśnie z aplikacją Muzyka. Mówi się, że zostanie ona zaprezentowana podczas Keynote otwierającego tegoroczną konferencję WWDC.

Jak można przeczytać w informacji o udostępnionej becie: zawiera ona całkowicie nową aplikację Muzyka, która posiada potężne funkcje i elegancki wygląd, dzięki czemu cieszenie się muzyką jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

alt text

Nowa aplikacja pozwala m.in. na dodawanie własnych obrazków i opisów do list odtwarzania, serwuje także profile artystów i zespołów, których utwory czy całe albumy znalazły się w bibliotece. Pojawiła się także możliwość reorganizacji kolejki utworów, jakie mają być zagrane.

alt text

Zmieniono także wygląd prezentowania zawartości biblioteki - ostatnio dodane albumy i listy odtwarzania pojawiają się na samej górze, dzięki czemu łatwiej je znaleźć. Jak zauważa 9To5Mac, są to jednak tylko trzy ostatnio dodane rzeczy. Aby wyświetlić więcej, należy stuknąć w przycisk "More" (więcej).

W aplikacji pojawiała się także wyszukiwarka, pozwalającą na wyszukiwanie utworów w całej jej bibliotece.

W widoku iTunes Radio pojawiła się sekcja Recently Played (ostatnio grane), pozwalająca na szybki powrót do jednej z trzech ostatnio słuchanych stacji muzycznych. Program zyskał także nowy mini odtwarzacz, pozwalający na sterowanie odtwarzaniem muzyką w trakcie przeglądania biblioteki oraz zupełnie nowy wygląd widoku Now Playing.

Pierwsza beta aktualizacji iOS 8 do wersji 8.4 posiada oznaczenie 12H4074d i jest dostępna do pobrania przez zarejestrowanych deweloperów z odpowiedniego działu w serwisie Apple.com.

Źródło: 9To5Mac