Na iOS pojawiło się już kilka programów, które Apple oferuje na platformę Mac OS. Wśród nich znalazł się cały pakiet iWork oraz kilka programów należących do pakietu iLife: iMovie, GarageBand oraz PhotoBooth. Jeden z patentów firmy świadczy o tym, że kolejną aplikacją przeniesioną na iOS będzie iWeb.

iWeb to narzędzie do tworzenia i publikacji stron internetowych. Patent określa dostosowanie go do obsługi za pomocą interfejsu dotykowego, wliczając w to gesty. Przeniesienie iWeb na iOS wydaje się sensownym posunięciem, jednak niemal pewne jest to, że program byłby dostępny jedynie użytkownikom iPada. Duży ekran pozwoliłby na wygodne zarządzanie elementami projektu, a szybki procesor i duża ilość pamięci RAM na płynną pracę.

Ciekawostką jest fakt, że zarówno w wypadku tego patentu, jak i wniosku dotyczącego zarządzania przestrzenią roboczą, nie sprecyzowano dokładnie z myślą o jakim urządzeniu opracowane zostały opisane rozwiązania. Najczęstszym skojarzeniem jest iPad, jednak równie dobrze Apple może pracować nad interfejsem dotykowym przeznaczonym dla komputerów Mac.

Źródło: patentlyapple.com