Bardzo często łapię się na tym, że brakuje mi na moim Maku niektórych z aplikacji, z jakich korzystam na iPhonie czy iPadzie. Pod tym względem czekam na integrację OS X z iOS, o której mówi się od jakiegoś czasu.

Big 3e04b56f 74a8 436c 9fb8 6156bf994232

Na obecną chwilę jest to jednak nie możliwe, a przynajmniej ja o tym nic nie wiem. Jest co prawda symulator iOS w Xcode, ale służy on do testowania pisanych w tym środowisku programów.

Od dłuższego czasu można na Maku odpalać aplikacje dla Androida, a teraz stało się to jeszcze prostsze. Google udostępniło właśnie specjalną wtyczkę dla przeglądarki Chrome o nazwie ARC Welder. Jest to prosty symulator środowiska Androida, pozwalający na uruchamianie programów dla tego systemu.

alt text

Wystarczy zainstalować to rozszerzenie w przeglądarce Chrome, uruchomić je i załadować plik z aplikacją, z rozszerzeniem APK. Te ostatnie można stosunkowo łatwo pobrać bezpośrednio ze sklepu Play (to znajdziecie już sobie w wyszukiwarce).

Zapytacie do czego może się to przydać? A na przykład do wysyłania zdjęć do Instagram bezpośrednio z komputera Mac. Trzeba się oczywiście zalogować po odpaleniu tej aplikacji (aplikacja w symulatorze nie zapamięta naszych danych logowania do tego serwisu, ale może to i dobrze) i już można dodawać i obrabiać zdjęcia bezpośrednio z komputera.

alt text

Warto pamiętać, że Instagram nie pozwala innym aplikacjom na publikowanie zdjęć i nie dotyczy to tylko OS X, Windows ale też innych programów dla iOS i Android. W Mac App Store jest co prawda aplikacja, która to umożliwia, ale jej dni są raczej policzone. W przypadku ARC Welder korzystamy z oficjalnej aplikacji dla Androida, tyle że odpalonej na dużym komputerze.

alt text

ARC Welder nie jest może narzędziem specjalnie wygodnym, ale jeśli szukacie możliwości uruchomienia aplikacji z Androida na Maku, to jest to rozwiązanie warte wypróbowania.

Źródło: The Verge