Apple i IBM nie próżnują, współpraca nawiązana w zeszłym roku kwitnie. Firmy właśnie wprowadziły kolejne osiem aplikacji dla przedsiębiorstw.

Pod szyldem MobileFirst znajdują się już 22 aplikacje dla iOS. Nie znajdziemy ich w AppStore, są one dostępne wyłącznie dla instytucji. IBM i Apple kierują swoje rozwiązania dla banków, sieci sprzedaży, branży lotniczej, prawniczej, ubezpieczeniowej, a teraz także służby zdrowia.

Najnowsze 8 aplikacji to:

Hospital RN dla iPhone'a zapewni pielęgniarkom i innym pracownikom szpitala dostęp do danych pacjentów. Dzięki technologii iBeacon wiedzą dokładnie w której sali leży pacjent. Dzięki stałej kontroli łatwiej mogą zapewnić odpowiednią opiekę.

alt text

Hospital Lead dla iPada służyć ma z kolei do zarządzania zadaniami obsługi szpitala, pielęgniarki i pielęgniarze będą mieć przypisane do siebie zadania, aplikacja pozwali na ustawianie ich priorytetów itd.

Hospital Tech dla iPhone'a pozwoli na utrzymywanie kontaktu członkom zespołu medycznego oraz na szybkie zarządzanie przydzielonymi zadaniami.

alt text

Home RN dla iPhone'a skierowana jest dla pielęgniarek i pielęgniarzy zajmującymi się pacjentami w domach. Dzięki niej mogą dodawać zdjęcia, wideo, notatki tekstowe i dźwiękowe do danych pacjenta. Natomiast powiadomienia pozwalają na uproszczenie i przyśpieszenie całego procesu.

Rapid Handover dla iPada została stworzona z myślą o szybkiemu przekazaniu zadań, dokumentów i informacji innemu pracownikowi. Tak, aby zastępca czy kolejna osoba na danej zmianie wiedziała co zostało zrobione i co jeszcze należy wykonać.

alt text

Ancillary Sale dla iPhone'a to program stworzony dla stewardess i stewardów. Ma on wspomagać sprzedaż towarów w czasie lotu. Oprócz zarządzania produktami jest też opcja dokonywania transakcji za pośrednictwem Apple Pay lub kart zbliżeniowych.

Order Commit dla iPada to program przeznaczony do planowania zakupów dla przedsiębiorstw. Dostarczenie odpowiednich statystyk i danych ma ułatwić zakupy.

Risk Inspect dla iPada skierowany jest do osób oceniających ryzyko w firmach, dzięki tej aplikacji ma być to łatwiejsze i dokładniejsze.

Wszystkie aplikacje stworzone przez Apple i IBM prezentują się bardzo przejrzyście i intuicyjnie. Pozostaje kwestia ich wdrożenia. Ciekawe, czy doczekamy się ich na masową skalę także w Europie i naszym kraju.

Źródło: 9To5Mac