Może już wiecie, że lubię drewno i „bliskość natury”. Mam drewniany dom, w którym sam zrobiłem z drewna wiele mebli. Wykonanie etui na iPhone jednak wolałem powierzyć profesjonalistom.

Miałem już obudowę z drewnianymi elementami na iPhone 5s: Element Case Ronin, teraz postanowiłem poszukać czegoś lepiej chroniącego i „bardziej drewnianego”.

MAN&WOOD

W oko od razu wpadły mi etui MAN&WOOD, które w Polsce są dystrybuowane przez Case 4 Mobile. MAN&WOOD wykonane są z prawdziwego drewna oraz zależnie do wersji tworzywa sztucznego (poliwęglan lub termopoliuretan). Dzięki temu połączeniu zapewniają niepowtarzalny wygląd i przyzwoitą ochronę urządzenia przy bardzo niewielkiej grubości.

MAN&WOOD

Dostępne są dwa warianty etui. Jeden, w którym drewnianą powłokę mamy na całej powierzchni etui za wyjątkiem samych krawędzi (MAN&WOOD Wood Slim) oraz drugi, gdzie góra i dół etui jest z tworzywa (MAN&WOOD Wood tpu).

Wood Slim Ja zdecydowałem się na „bardziej drewniane” czyli Wood Slim.

Po trzech tygodniach używania mogę powiedzieć, że etui jest nie tylko ładne i stylowe ale i praktyczne. Dobrze obejmuje iPhone i zabezpiecza wszystkie newralgiczne miejsca (jak rogi). Drewno prezentuje się pięknie i jest miłe w dotyku. Każda obudowa nawet tej samej serii za sprawą innego ułożenia słoi w drewnie wygląda niepowtarzalnie.

Choć iPhone jest w mocnych objęciach to wyjmuje się go bez wielkiego wysiłku (w przeciwieństwie np. do Knomo Snap On z którą zawsze muszę się mocować). Pewną wadą jest mniej elastyczne („gumowate”) tworzywo, które na początku użytkowania sprawiało wrażenie (okazało się na szczęście, że tylko wrażenie), mniej pewnego w chwycie. Ale nawet na spacerach z psami zdało egzamin.

MAN&WOOD

Jak już wspomniałem drewno użyte w tym etui jest bardzo wysokiej klasy, dobrze obrobione i całkiem naturalne w dotyku. Po prostu drewno bez warstw lakieru czy innych powierzchniowych uprzykrzaczy. Połączenie z wewnętrznym tworzywem też jest wręcz idealne i należy się dobrze przyjrzeć aby zauważyć przejście. W środku mamy dodatkową cieniutką folię chroniącą spód iPhone.

MAN&WOOD

Tego etui używam zamiennie z Otterbox Defender zależnie od sytuacji. W warunkach „nie bojowych” sprawuje się dobrze, a iPhone w nim wygląda elegancko.

Etui MAN&WOOD Wood Slim do iPhone 6 Plus do testu dostarczył Case 4 Mobile