Zbliża się premiera Apple Watcha. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i kilku innych państw już 10 kwietnia będą mogli przymierzyć wybrany smart zegarek w salonie Apple Store, a następnie złożyć na niego zamówienie.

Tymczasem pracownicy sklepów Apple uczestniczą w szkoleniach dotyczących procesu sprzedaży Apple Watcha. Serwis MacRumors dowiedział się czego uczą się przyszli sprzedawcy inteligentnego zegarka oraz jak wyglądać będzie procedura jego przymierzania.

Poza szkoleniami, w których uczestniczą tylko niektórzy pracownicy salonów Apple, w przyszłym tygodniu odbędą się spotkania, podczas których wszyscy sprzedawcy z wyznaczonych salonów będą mieć szansę zapoznania się z nowym produktem. Wielu z nich nie miało jeszcze okazji obejrzenia Apple Watcha. W materiałach szkoleniowych Apple poinformowało swoich pracowników, że będą oni pierwszymi, którzy zobaczą Apple Watcha, pierwszymi, którzy go przymierzą i pierwszymi, którzy podzielą się nim ze światem.

Poza przygotowaniem personelu, zmiany przejdą także salony Apple Store. Stanie się to w nocy z 9 na 10 kwietnia. Sklepy wyposażone zostaną w gabloty przypominające kształtem stół, w których za szybą znajdować się będą zegarki. Gabloty będą posiadać dodatkowe miejsce, w którym w asyście sprzedawcy można będzie przymierzyć smartwatcha. Każdy klient będzie mieć na to 15 minut.

Po przymierzeniu będzie można zarezerwować wybrany egzemplarz zegarka. Odbiór 24 kwietnia.

Źródło: Macrumors