Firma Nintendo - jeden z niegdysiejszych gigantów w branży gier i twórca takich tytułów jak Super Mario Bros, Legend of Zelda czy Donkey Kong - ogłosiła dzisiaj, że planuje wypuszczać gry na urządzenia mobilne.

Big f30d353d e904 4b0c 86a4 19f7a9a1ada4

Ta wiadomość zelektryzowała wielu. Mówiąc o urządzeniach tego typu trzeba brać pod uwagę przede wszystkim te z Androidem i z iOS. Okazuje się jednak, że nie chodzi tutaj o wymienione wyżej klasyczne tytuły. W informacji przekazanej prasie mówi się o nowych pozycjach, jakie powstaną w ramach partnerstwa z japońskim producentem gier - firmą DeNA. Będą to więc zupełnie nowe gry, w których jedynie pojawią się bohaterowie Nintendo. Firma nie zamierza w ogóle portować swoich klasyków na smartfony i tablety ponieważ zdaniem Satoru Iwaty - prezesa Nintendo - nie jest ona w stanie zapewnić graczom najlepszej ich jakości.

Tak czy inaczej, to z pewnością dobry znak. Nintendo przez lata wzbraniało się przed wydawaniem gier na smartfony czy tablety twierdząc, że nie zapewniają one dobrej jakości treści. Co więcej, Iwata publicznie zarzekał się, że firma nigdy nie wypuści gier na urządzenia mobilne póki on będzie stał u jej steru.

Źródła za 9To5Mac za Wall Street Journal