W sieci pojawiają się kolejne spekulacje na temat nowych modeli iPhone'ów. Tym razem nie chodzi jednak o następcę iPhone'ów 6 i 6 Plus, ale o specjalny model przeznaczony na rynki rozwijające się.

Jak donosi serwis Venturebeat, urządzenie ma być wyposażone w nowy modem LTE od Intela. Dotąd element ten dostarczała firma Qualcomm. Układ Intela XMM 7360 LTE ma oferować LTE kategorii 10 i szybkość pobierania do 450 Mbps. Ma też wspierać 29 różnych zakresów LTE na całym świecie i być kompatybilnym z różnymi standardami tej komunikacji.

Osobną i zdecydowanie bardziej interesującą kwestią jest sam specjalny model iPhone'a przeznaczony głównie dla rozwijających się rynków w Afryce i Ameryce Południowej. O takim modelu mówiło się dużo przed premierą iPhone'a 5c. Ostatecznie okazało się, że nie jest to tanie urządzenie, a wiec nie było ono przeznaczone dla zdecydowanie mniej zamożnych klientów w krajach rozwijających się.

Trudno ocenić autentyczność tych doniesień. Apple nigdy nie celowało specjalnie w urządzenia budżetowe, a w tym wypadku trzeba by mówić właśnie o takich.

Źródło: VentureBeat