5KPlayer, to nowy, dostępny za darmo odtwarzacz multimediów. Do korzystania z niego zachęca minimalistyczny design i kilka ciekawych dodatkowych możliwości.

5KPlayer jest bardzo zgrabnym odtwarzaczem, nawiązującym swoim wzornictwem do tego, co oferują najnowsze systemy OS X i iOS. Radzi on sobie z odtwarzaniem materiałów w rozdzielczości 4K w formatach MKV, WMV, AVI oraz MOV, a także plikami audio w formatach MP3, AAC, APE oraz FLAC. Odtworzymy też filmy z DVD jeśli posiadamy takowy napęd oraz posłuchamy radia internetowego.

alt text

Największym plusem 5KPlayer są jednak dodatkowe opcje. Aplikacja posiada wsparcie dla AirPlay w dwóch kierunkach. Możemy, więc nie tylko wysyłać filmy z komputera na Apple TV, ale też odbierać filmy z iPada, czy iPhone’a. Podczas moich szybkich testów działało, to całkiem sprawnie, choć nie za każdym razem.

alt text

Drugim takim dodatkiem jest downloader filmów wideo ze stron internetowych. Twórcy zapewniają wsparcie dla ponad 300 usług wideo. Wpisując link do filmu pobierzemy więc na nasz dysk materiały z YouTube’a, Facebooka, Vimeo, Vine’a i wielu innych. Wszystko, to w bardzo przyjaznym interfejsie.

alt text

Aplikacji 5KPlayer jeszcze daleko do ideału, twórcy muszą trochę dopracować poszczególne elementy. Całość zapowiada się bardzo obiecująco, jak na wczesną wersję. Najważniejsze, że jest dostępna za darmo. To zdecydowanie skłania do prywatnych testów programu.

alt text

5KPlayer można pobrać tutaj.

alt text