Mapy HERE od Nokii już kiedyś były dostępne dla iPhone'a i iPada. Firma jednak wycofała je po tym, jak Apple wydało iOS 7 z zupełnie przebudowanym interfejsem. Na nową wersję map od Nokii trzeba było czekać ponad rok.

alt text

Smartfony Nokii od lat znane były m.in. ze świetnych map. Wielu użytkowników z zadowoleniem przyjęło więc pojawienie się aplikacji HERE dla iOS dwa lata temu. Niestety dla Nokii nie zdobyły one specjalnie wielkiej popularności wśród użytkowników urządzeń mobilnych Apple, którzy przyzwyczajeni byli do korzystania np. z map od Google czy Apple. Teraz Nokia próbuje jeszcze raz podbić serca użytkowników iPhone'ów. Mapy HERE są znowu dostępne w App Store.

alt text

Już poprzednio aplikacja HERE dla iOS pozwalała na zapisanie wybranego fragmentu map do pamięci, tak by był on dostępny bez potrzeby łączenia się z internetem. Obecnie podobną funkcję oferuje m.in. aplikacja Google Maps. W przypadku HERE Maps będzie można pobrać do pamięci mapę wybranego kraju, a w przypadku niektórych części jego obszaru.

alt text

Aplikacja HERE Maps oferują nawigację dla kierowców, pieszych oraz plany komunikacji miejskiej (głównie metra i kolei miejskich) dla 950 miast z całego świata (w tym Warszawy). Same mapy są aktualizowane w czasie rzeczywistym.

alt text

Wszystko to oferuje już aplikacja Google Maps, którą cenią sobie użytkownicy smartfonów. Nokia będzie mieć więc trudne zadanie. Optymizmem mogą za to nastrajać dane dotyczącej pobrań aplikacji HERE Maps na smartfony z Androidem. Było ich aż 4 miliony.

Aplikacja HERE Maps dla iPhone'a dostepna jest w App Store za darmo:

HERE - Pobierz z App Store