Jestem osobą mobilną, która niemal zawsze ma pod ręką swoje biuro w postaci MacBooka Air, iPada i iPhone'a. Mogę pracować właściwie wszędzie, gdzie mam dostęp do internetu. Przy takim trybie pracy ważne staje się to, w czym wszystkie te urządzenia są przenoszone.

Big 20c009e4 cb4c 4588 a9c8 b950e168b23d

Oczywistym jest, że torba lub plecak muszą zapewnić podstawową (i w granicach rozsądku) ochronę dla tych urządzeń, tak by nie poobijały się i nie uległy uszkodzeniom. Tego typu akcesoria można właściwie podzielić na dwie grupy. Te, które z marszu wyglądają na torby i plecaki do przenoszenia komputerów - co oczywiście nie oznacza, że muszą wyglądać brzydko i być skierowane tylko do komputerowych nerdów czy geeków. Drugą grupę stanowią chyba przede wszystkim torby wykonane z trochę innych materiałów niż tylko tworzywo sztuczne. Torby, których stylowy wygląd jest równie ważny co funkcjonalność. Takie akcesoria produkuje fińska firma Golla.

Od kilku tygodni moje mobilne biuro noszę właśnie w torbie tej firmy City Bag NEIL z serii Road. To jedna z bardziej stylowych męskich toreb na komputer, jakie używałem w ostatnich latach. Nie jest krzykliwa, utrzymana w pastelowych barwach, przyciąga uwagę wzornictwem oraz materiałami z których jest wykonana.

alt text

W jej przypadku połączono bawełniane płótno z naturalną skórą. Z tego pierwszego materiału wykonana jest właściwa część torby, do której wkładamy komputer, tablet i inne przedmioty. Elementy skórzane to natomiast klapa zamykająca całość, pasek, wzmocnienie spodu oraz różne mniejsze elementy wykończenia. Skóra wykorzystana w klapie torby jest odpowiednio miękka. Ze zdecydowanie bardziej twardego materiału wykonano pasek. Właściwie przypomina on tradycyjny pasek do spodni. Za pomocą tradycyjnej sprzączki reguluje się też jego długość. Jest prosto, w pewien sposób minimalistycznie, a jednocześnie bardzo stylowo.

alt text

Przy bliższym spojrzeniu oko cieszy także jakość wykończenia całości, zarówno obszycia, jak i wiele elementów skórzanych, np. zabezpieczenie na komorę dla laptopa i tabletu, obszycia zamku błyskawicznego na klapie, naszywki z logo serii (ROAD) czy specjalny zaczep na wózek bagażowy (skórzany uchwyt z tyłu torby w formie paska).

alt text

Podczas kilku tygodni korzystania z tej torby i biegania z nią po targach MWC w Barcelonie, jak i samym tym mieście, a także po mojej rodzinnej Łodzi nie zauważyłem na niej specjalnych śladów zużycia, które by psuły bardzo dobre wrażenie. Jest wręcz przeciwnie. Lekkie zadrapania na skórze pokrywającą klapę torby dodają jej tylko uroku.

alt text

Jestem przekonany, że producent specjalnie zdecydował się na takie właśnie wykończenie, wiedząc, że w miarę użytkowania jej wygląd będzie tylko zyskiwał.

alt text

City Bag NEIL posiada przedział na 13-calowego laptopa, 10-calowy tablet, dwie wewnętrzne kieszeni na różne drobne akcesoria oraz właściwą część komory, na inne przedmioty czy akcesoria (ja wkładam tam zasilacz do MacBooka, okulary itp. rzeczy. W środku znalazł się też zaczep na klucze.

alt text

Są jeszcze dwie kieszenie zapinane na zamek błyskawiczny (w Łodzi zwany po prostu ekspresem). Jedna znajduje się na zewnętrznej stronie właściwiej torby - tutaj wrzucam masę różnego rodzaju kabelków i zewnętrzne baterie - a druga, już nie tak pojemna w klapie torby.

alt text

Środek wyłożony jest materiałem z poliestru. Golla to firma z tradycjami, przykładająca wagę nie tylko do miejsc, które od razu rzucają się w oczy, ale także do wnętrza. Znajdziemy tam nie tylko wyściółkę z tej sztucznej tkaniny, ale także kolejne elementy skórzane. Wkładając lub wyjmując rzeczy z torby cały czas widzę, że mam do czynienia z produktem najwyżej jakości.

alt text

Nazwa tej torby nie jest przypadkowa. To torba miejska, z przeznaczeniem na przemieszczanie się pomiędzy domem, biurem, czy po prostu po mieście. Nie jest to torba na dłuższe wycieczki, gdzie oprócz MacBooka, iPada, zasilacza, zewnętrznych baterii musimy wziąć jeszcze np. bluzę polarową itp. rzeczy. City Bag NEIL ma stosunkowo niedużą pojemność, odpowiednią dla mieszczuchów.

alt text

Przemieszczając się pomiędzy domem, biurem, kawiarnią i innymi miejscami w moim, czy innym mieście, ale wtedy, kiedy nie muszę zabierać masy dodatkowych przedmiotów, wybieram właśnie tę torbę. Kiedy muszę zabrać jeszcze dodatkową bluzę czy sprzęt wtedy lepszym wyborem jest plecak.

Klapa torby pozbawiona jest pasków i klamer. Przywiera ona do komory dzięki magnesom. Rozwiązanie to na pewno zapewnia szybki dostęp do wnętrza, sprawdza się jednak właściwie wtedy, kiedy nie będziemy próbować wypchać torby ponad miarę masą dodatkowych rzeczy. Trzeba o tym pamiętać, że jest to torba miejska. Osobiście uważam jednak, że obok wspomnianych magnesów na klapie mogłyby znaleźć się skórzane paski, zapinane na tradycyjną sprzączkę. Na pewno nie popsuły by jej świetnego wyglądu.

alt text

Jeśli szukacie zgrabnej i świetnie wyglądającej miejskiej torby na MacBooka i iPada to Golla City Bag NEIL jest produktem zdecydowanie wartym polecenia.

Wymiary: Cała torba: 335 x 250 x 100 mm Przedział na laptopa: 340 x 230 x 10 mm Przedział na tablet: 320 x 190 mm

Więcej informacji o samej torbie znaleźć można w sklepie Golla.

Torba Golla City Bag NEIL dostępna jest w sprzedaży w sklepach LeatherPoint.pl oraz apeks.pl.

Jej cena wynosi około 400 zł.