Na stronie Apple.com pojawiło się wczoraj mnóstwo nowych informacji dotyczących nowego smartwatcha. Jedna z zakładek dotyczy aplikacji, które fabrycznie zainstalowane są w urządzeniu.

Zegarek oraz aplikacje zaprojektowane zostały w taki sposób, aby korzystanie z nich było łatwe i nie zajmowało zbyt wiele czasu. Obok znanych już z systemu iOS aplikacji takich jak Poczta, Wiadomości, Mapy czy Siri znajdą się całkiem nowe np. Activity, Workout czy Camera Remote. Pierwsza z nowych aplikacji służyć będzie do monitorowania naszej aktywności fizycznej w ciągu dnia i w formie wykresu pokaże ile czasu spędziliśmy w ruchu np. chodząc, ile ćwicząc, oraz ile w pozycji siedzącej. Druga zastąpi takie aplikacje jak Runkeeper czy Endomondo, a ostatnia pozwoli na zdalne wyzwalanie migawki aparatu w iPhonie. Praca ze znanymi dotąd aplikacjami przebiegać będzie w inny niż dotychczas sposób. Wszystkie aplikacje dostosowane zostały do specyfiki nowego urządzenia.

W zakładce przedstawione zostały zrzuty ekranowe aplikacji systemowych Apple Watch'a oraz krótkie opisy ich funkcjonalności.

aplikacje-systemowe-apple-watch-1

aplikacje-systemowe-apple-watch-2

aplikacje-systemowe-apple-watch-3

aplikacje-systemowe-apple-watch-4

aplikacje-systemowe-apple-watch-5

aplikacje-systemowe-apple-watch-6

aplikacje-systemowe-apple-watch-7

O aplikacjach dostępnych w App Store dla Apple Watcha przeczytać można tutaj.

Na podstawie Apple.com