Nie ma wątpliwości, dzisiejsza konferencja Apple będzie poświęcona zegarkowi. Przy okazji Apple powinno odświeżyć linie komputerów MacBook Air i MacBook Pro.

O premierze nowego MacBooka Air z wyświetlaczem Retina mówi się wiele, ale prawdopodobnie zostanie on pokazany na WWDC w czerwcu, gdzie już wcześniej Apple zwykło pokazywać nowe laptopy z linii Air. Obecna generacja według wcześniejszych plotek miała doczekać się odświeżenia podzespołów już 24 lutego. Tak się jednak nie stało. Wiele wskazuje na to, że już dziś wieczorem MacBooki zyskają szybsze procesory.

alt text

W amerykańskim internetowym sklepie Apple MacBooki Air i MacBooki Pro 13 z ekranem retina mają status dostępności: jeden dzień roboczy. Natomiast wszystkie pozostałe komputery są dostępne na magazynie, czyli wysyłka następuje niemal natychmiastowo. Taka informacja pozwala wnioskować, że dziś wieczorem internetowy sklep zostanie zamknięty i po konferencji pojawią się w nim już odświeżone komputery.

Nie należy spodziewać się jednak większych zmian. Można liczyć na wydajniejsze procesory oraz ewentualnie na nieco niższe ceny.