Nie jestem może znanym instagramowiczem i influencerem (to taki mój mały prywatny hejt - osoby zainteresowane i te, obserwujące mnie na Twitterze wiedzą, o co chodzi), ale lubię fotografię mobilną i lubię Instagram.

Instagram ma jednak pewną wadę, ludzie wrzucają tam zdjęcia jak leci. Są oczywiście osoby, które specjalizują się w pewnej tematyce, jednak także i tutaj wiem, czego można się spodziewać. Można co prawda wyszukiwać zdjęcia o określonej tematyce po tagach, ale to też nie to. Brakuje mi tu pewnej spontaniczności, pewnej misji. Najwyraźniej nie jestem sam. Odpowiedzią na te potrzeby jest serwis i aplikacja dla iPohne'a o nazwie Mission: Pic.

alt text

W Mission: Pic co kilkadziesiąt godzin pojawia się nowe zadanie - misja, a dokładnie temat, który ilustrować mają publikowane przez użytkowników zdjęcia. Powiecie, że to nic specjalnego? Może i nie, ja jednak cenię sobie w Mission Pic pewną świeżość spojrzenia na różne, zwykle zupełnie nie powiązane ze sobą tematy. Ilu użytkowników tyle punktów widzenia i pomysłów na ilustrację danego zadania. Czasem wydaje mi się, że jakiś temat jest już oklepany, tymczasem w Mission: Pic znajduję zdjęcia inspirujące, ujmujące go z zupełnie innej strony.

alt text

Sama Mission: Pic przypomina oczywiście Instagram. Nasze zdjęcia możemy oczywiście upiększyć za pomocą filtrów dostarczonych przez Aviary. Zamiast jednak polubienia zdjęcia, możemy je ocenić na plus lub minus, ewentualnie pominąć w ocenie (przeciągając do góry, na dół lub w lewo). Najlepsze zdjęcia w danej misji trafiają oczywiście na linię czasu, a te wyjątkowe do galerii zdjęć polecanych.

alt text

Nie do końca podoba mi się sam interfejs programu. Więcej, jest moim zdaniem dość pstrokaty, i przeładowany. Rekompensują to jednak inspirujące zdjęcia na zadany temat.

Mission: Pic dla iPhone'a w App Store za darmo

Mission Pic - Pobierz z App Store