Pisaliśmy jakiś czas temu o grupie wybranych przez Apple deweloperów, którzy zostali zaproszeni do Cupertino na warsztaty tworzenia aplikacji na zegarek Apple Watch. Doniesienia te potwierdził Bloomberg.

Zdaniem tego serwisu wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. deweloperzy z takich serwisów jak Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Starwood Hotels & Resorts, a także BMW. Warsztaty prowadzone są w jednym z tajnych laboratoriów na kampusie firmy, gdzie uczestnicy mogą zabrać co najwyżej papierowy notatnik i dysk twardy zawierający kod źródłowy ich aplikacji. Ten ostatni - ze względu na procedury bezpieczeństwa związane z utrzymaniem tajemnicy o nowym produkcie - zostaje na miejscu. Przekazany kod źródłowy zostanie zwrócony deweloperom na krótko przed premierą urządzenia.

Sytuacja z zegarkiem Apple Watch przypomina w pewnym stopniu tą sprzed kilku lat, a związaną z premierą iPada, kiedy to wybrani deweloperzy także tworzyli aplikacje przed jego premierą, nie mając fizycznego dostępu do tego urządzenia. W tym wypadku zadanie będzie na pewno trudniejsze. Ekran urządzenia jest zdecydowanie mniejszy, a ono samo ma spełniać swego rodzaju uzupełnienia środowiska urządzeń Apple. Deweloperzy muszą zatem zdecydować które funkcje znajdą się w takiej miniaturowej aplikacji, a które nie.

Data premiery Apple Watch ma zostać ujawniona już w najbliższy poniedziałek podczas konferencji "Spring Forward".

Źródło: Bloomberg