HBO planuje wkrótce uruchomić nową usługę wideo niezależną od operatorów internetowych i telewizyjnych. Serwis ten prawdopodobnie trafi od razu do Apple TV.

W tej chwili usługa HBO GO na całym świecie sprzedawana jest wyłącznie przez operatorów telekomunikacyjnych, możemy ją kupić w pakiecie z kablówką czy Internetem stacjonarnym.

Sytuacja może ulec zmianie już w kwietniu, wraz z premierą piątego sezonu Gry o Tron. Serwis na pewno wystartuje w Stanach Zjednoczonych, a później trafi do kolejnych krajów. Jego prawdopodobna nazwa to HBO Now. Według plotek, dostęp do serwisu będzie kosztował 15 dolarów miesięcznie.

Zdaniem International Business Times, Apple prowadzi rozmowy z HBO, aby usługa od początku była dostępna w Apple TV. Firma założona przez Steve’a Jobsa miałaby być też partnerem uruchamiania nowego serwisu, być może w początkowej fazie Apple TV byłby jedynym set-top-boxem z wsparciem dla HBO Now.

Jednocześnie wciąż spekuluje się o premierze kolejnej generacji Apple TV. Ostatnia edycja zadebiutowała w marcu 2012 roku. Być może na najbliższej konferencji pojawi się jego następca. Jeden z dowodów na rychłe zmiany zauważył serwis LetemSvetemApplem. Na stronach poświęconych Apple TV widnieje informacja „Starting at 99$”, czyli „od 99$”. A jak wiemy na razie urządzenie jest sprzedawane tylko w jednym wariancie i jednej cenie. Wkrótce może się to zmienić.

Źródło:InternationalBusinessTimes