Od dwóch trzech dni przemierzamy kilometry hal kompleksu targowego Fira Barcelona, wyszukując najciekawsze naszym zdaniem produkty, jakie zostały pokazane na tegorocznych targach Mobile World Congress.

Pierwszego dnia imprezy odwiedziliśmy stoisko Intela, który pokazywał m.in. programowanie swoich procesorów wykorzystywanych w tzw. internecie rzeczy. Zajrzeliśmy także do pawilonu Izraela, w którym prezentowane jest około 140 startupów z tego kraju. Tworzą one zarówno aplikacje mobilne, jak i różnego rodzaju rozwiązania backendowe, m.in. systemu analizy głosu pod kątem rozpoznawania nastroju osób dzwoniących do call center.

Doczekaliśmy się w tym roku wreszcie smartfonów z Ubuntu. Na stoisku firmy Canonical prezentowane były zarówno wprowadzone niedawno na rynek smartfony BQ, jak i urządzenia firmy Meizu, bardzo przypominające iPhone'y.

Wartym odwiedzenia było też stoisko IBM, na którym prezentowane były aplikacje biznesowe dla iOS, przygotowane wspólnie z Apple. Mieliśmy okazję przyjrzeć się im z bliska. Niestety chorobliwa skrytość firmy z Cupertino obecna była także tam. Nagrywanie i robienie zdjęć było zakazane.

Wśród mniej liczących się producentów, których stoiska odwiedziliśmy wspomnieć wypada firmę Haier, znaną dotąd z urządzeń AGD, która na MWC prezentuje swoje tablety, ale także obrożę dla psa, wyposażoną w GPS.

MyApple Daily w iTunes Store

Alt text