iPhony nie są konstrukcjami o wytrzymałości militarnej. Są lekkie, cienkie i choć z robione z najlepszych materiałów to w trudnych warunkach trzeba je jakoś chronić.

Przestroga ta dotyczy zwłaszcza osób, które nie chcą się rozstawać ze swoimi iUrądzeniami lub wręcz są one im potrzebne podczas mniej lub bardziej ekstremalnych aktywności czy pracy w terenie.

Wszędzie czyha zagrożenie!

Nie jestem fanem sportów ale „aktywności” jakie „uprawiam” i tak niosą ze sobą sporo zagrożeń dla iPhona, którego staram się mieć zawsze ze sobą. Począwszy od spacerów po lesie z psami, z których to jeden nie dość, że waży 35 kilo to jeszcze bardzo nerwowo reaguje na napotkaną „dziczyznę”. Już nie raz szepnięcie smyczy „wyrywało” mi z ręki iPhone (np. podczas robienia zdjęć). Jazda na rowerze też nie jest bezpieczna, a praca jako lokalny dostawca Internetu również naraża mojego iPhona na obrażenia. Często zdarza się, że muszę na dziwnych brudnych poddaszach czy na drabinie konfigurować za pomocą iPhone Access Pointy i inne urządzenia sieciowe.

Teraz już pewnie się domyślacie, że staram się zapewnić moim iPhonom możliwie najlepszą ochronę nawet kosztem „rozmiaru”.

Otterbox

Ponad rok temu wpadła w moje ręce pierwsza obudowa Otterbox. Była to dwuczęściowa obudowa Commuter. Kilka miesięcy później zamieniłem ją na trzy częściową jeszcze bardziej pancerną i do tego z klipsem Defender.

Otterbox Defender na iPhone 5s, iPhone 6  i iPhone 6 Plus Otterbox Defender na iPhone 5s, iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Wraz ze zmianą iPhona 5s na iPhone 6 Plus nadszedł czas aby zamienić również etui. Nowe etui dla mojego nowego iPhone (wraz z prezentami konkursowymi dla Was) nadesłała firma Alstor (możecie obejrzeć jej ofertę np. w iCorner.pl).

Stały rozwój

Bardzo miło było się przekonać, że Otterbox stale rozwija swoje produkty i potrafi uczyć się na błędach. Właśnie od drobnych problemów z użytkowania Defendera dla iPhone 5(s) chciałbym zacząć. Zewnętrzna powłoka była wykonana z miłego w dotyku, elastycznego, zapewniającego dobry chwyt i tłumienie uderzeń „gumowatego” tworzywa. Niestety potrafiło ono w okolicach portów lekko się odkształcić i nie przylegało idealnie do reszty konstrukcji. Drugim mankamentem był otwór na przycisk Home (i skaner Touch ID) w przeźroczystym tworzywie chroniącym ekran. Z czasem pod jego krawędziami zbiera się brud.

Grubość obudów Otterbox Defender Grubość obudów Otterbox Defender

Obu tych wad pozbawione są nowe obudowy dla iPhone 6 i 6 Plus. Tworzywo na warstwę zewnętrzną „usztywniono”. Nadal jest elastyczne, dobrze się „łapie” w rękę i tłumi uderzenia ale znacznie lepiej się trzyma reszty obudowy w newralgicznych miejscach.

Folia zabezpieczająca czytnik Touch ID Folia zabezpieczająca czytnik Touch ID

Tak samo otwór na Touch ID został zabezpieczony specjalną folią, która nie dopuszcza do dostania się zanieczyszczeń. Na razie nie zauważyłem aby utrudniała ona działanie skanera linii papilarnych.

Potrójna ochrona

Jak już wspominałem obudowa jest trójelementowa. Na zewnątrz elastyczne tworzywo, z którego są też wykonane zaślepki chroniące gniazdo słuchawek, Lightning i przełącznik wyciszenia.

Części składowe Otterbox Defender

Dalej mamy przednią cześć z grubą folią chroniącą ekran oraz spód wyścielony cienką pianką.

Obudowa nie jest wodoodporna (ma wycięcia na kamery, głośniki i mikrofony) ale zapewnia zaczną ochronę przed „bryzgami” i innymi zanieczyszczeniami. Z tyłu mamy też zabezpieczone folią okienko na logo. Nie należy odbierać tego tylko jako „snobizm” ten otwór ma też znaczne praktyczne zastosowanie. Pozwala on na łatwe wyjęcie iPhona z kieszeni i natychmiastową lokalizację jego pozycji. Po prostu zahaczam palcem o to wgłębienie „na logo” wyjmuję. A to, że logo jest widoczne oczywiście mi nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie (nick zobowiązuje ;-)).

Otterbox Defender i klipsy

Dodatkową zaletą tego etui jest bardzo solidny „klips”, którego konstrukcja gwarantuje pewny chwyt iPhona w obudowie oraz wygodnie i szybkie jego wyjmowanie. Zapięcie możemy obracać i zależnie od potrzeb ustawiać wzdłuż, pod kątem lub w poprzek. Przypinałem w ten sposób iPhona do paska spodni, rowerowych spodenek czy paska plecaka. Nie odczepił się w niekontrolowany sposób ani razu.

Konkurs!

Dzięki wspomnianej już firmie Alstor (iCorner.pl) mam dla was do rozdania (w konkursie) kolejną porcję obudów Oterbox! Pierwsza część konkursu odbyła się na twitterowym profilu jednego z podcastów w jakim biorę udział czyli Pear 2 Pear do którego słuchania szczerze Was zapraszam (Pear 2 Pear na Twitterze).

Finał konkursu odbędzie się na moich profilach społecznościowych:

Na które zapraszam po szczegóły. Konkursy zaplanowane są na ten weekend.

  • Pierwsza szansa na obudowę dziś (27-02-2015) na Twitterze o godzinie 21:00!
  • W sobotę (28-02-2015) szanse na wygraną będą o 19:00 i o 21:00 na Twitterze i o 18:30 i 20:30 na Facebooku
  • Informacje o tym jaka obudowa będzie do wygrania na kilka minut przed konkursem. Będą to obudowy na iPhone 5(s) i (więcej) na iPhone 6!

Konkursy już zakończone! Rywalizacja była bardzo zacięta zwłaszcza o ostatnią obudowę na iPhone 5 (Symmetry)!
Gratuluję zwycięzcom (informacje na moich profilach TT i FB)!

Nagrody zostały wysłane za pomocą poczty 5 marca.

Obudowy dostarczyła firma Alstor. Pytania będą dotyczyć informacji z moich blogów i podcastów ;-)