Leniwy poniedziałek, w którym tematem numer jeden jest ceremonia Oscarów. W dzisiejszym MIT obędzie się bez niej. Ruszamy.

Media: dobre wyniki Paywalla Wyborczej

Gazeta notuje przyzwoite wyniki swojego płatnego dostępu do treści internetowych. I jest to powód do radości dla wszystkich twórców w sieci. Działania gazety to edukacja czytelników, przyzwyczajanie ich do tej formy konsumpcji.

Gdy czytelnicy będą skłonni płacić za treści, to będzie dobrze. Niestety w parze z opłatami wcale nie idzie wyższa jakość, czy mniejsza ilość reklam i to jest w tej chwili poważny problem. Chętnie będę płacił mając świadomość, że dostaje coś ekstra.

Internet: pełno informacji o nowościach z MWC

Targi Mobile World Congress ruszają za tydzień w Barcelonie. Dzień wcześniej poznamy Samsunga Galaxy S6. Dziś już wiemy, że dostanie metalową obudowę, prawdopodobnie będzie miał też wygięty wyświetlacz. Poznaliśmy też budżetowe telefony od LG. Szykuje nam się wysyp telefonów z Androidem, każdy inny, a w rzeczywistości wszystkie takie same.

Niestety nadal nie wiem, co musi mieć telefon z Androidem abym chciał go mieć i porzucił ekosystem Apple. Wiem, że nowy Galaxy S6 będzie mocarnym urządzeniem, z mnóstwem dodatkowych funkcji. Ale czy to coś zmieni? Wątpie.

Technologie: przyciski na pilocie niewykorzystywane

Magdalena Lemańska z Rzeczpospolitej informuje o badaniach przeprowadzonych na zlecenie ADB. Producent dekoderów przepytał Polaków i wychodzi, że statystyczny użytkownik telewizora korzysta tylko włącza/wyłącza telewizor i korzysta z przycisków regulujących głośność i zmienia kanały. Jedynie 15% korzysta z dodatkowych przycisków, a 2% ankietowanych potrafi objaśnić poszczególne przyciski.

alt text

Ciekawe dane, które pokazują jak wszystkie dodatki w ekranach są niszowymi rozwiązaniami. Telewizor wciąż czeka na swoją rewolucje, a klienci na edukacje.