Do premiery nowego iPhona pozostało jeszcze kilka miesięcy, mimo to plotki na temat tego urządzenia pojawiają się w sieci już od dłuższego czasu. Najnowsze dotyczą ulepszonego czujnika Touch ID.

Jak donosi analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo, kolejny model iPhona wyposażony będzie w ulepszony czujnik biometryczny Touch ID, który ma charakteryzować się mniejszą liczbą błędnych odczytów, co wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa jego użytkowania. Miałoby to szczególne znaczenie w obliczu wzrastającej popularności systemu Apple Pay.

KGI Securities przewiduje także, że zapotrzebowanie na czujniki biometryczne wzrośnie już w drugim kwartale o 77%, tj. do ponad 260 milionów sztuk w stosunku do poprzedniego roku i wynikać będzie ze zbliżającej się premiery nowego iPhona.

Według analityków, wzrost zapotrzebowania w drugim kwartale wynikać ma z faktu, że tak samo jak w poprzednich latach, w tym roku Apple zaprezentuje nowego iPhona również pod koniec trzeciego kwartału.

Kuo twierdzi też, że mimo zgłoszonego patentu Apple jeszcze długo nie zastosuje rozwiązania polegającego na umieszczeniu czytnika linii papilarnych w ekranie urządzenia. Wiązałoby się to z zastosowaniem niezwykle odpornego na zarysowania materiału do produkcji wyświetlaczy, np. szkła szafirowego oraz z opracowaniem skomplikowanych algorytmów, które odpowiadałyby za funkcjonowanie takiego czujnika.

Źródło: MacRumors