Nie ukrywam, że Spotify to podstawowa usługa i mój sposób na słuchanie muzyki. Korzystam z tej aplikacji zarówno na moim iMaku, jak i na iPhonie czy iPadzie. Aplikacja na te dwa ostatnie urządzenia otrzymała właśnie ciekawą funkcję, która przyda się do odkrywania nowych utworów i wykonawców. Mowa o Touch Preview.

Niezależnie od tego, czy w danym momencie słuchamy jakiegoś utworu z albumu czy playlisty możemy przeglądać inne listy odtwarzania, zarówno komplikacje proponowane przez Spotify, jak i np. te znajdujące się na profilach artystów. W przypadku tych pierwszych do niedawna miałem często problem z wyborem odpowiedniej bez przesłuchania przynajmniej fragmentu kilku utworów, a to wymagało rozpoczęcie odtwarzania danej listy i przeskakiwanie pomiędzy utworami. Teraz dzięki wspomnianej już funkcji Touch Preview wystarczy że przytrzymam palec na wybranym utworze na liście, a program rozpocznie odtwarzanie jego zajawki.

alt text

Co ważne, nie muszę kolejny raz stukać w ekran by posłuchać fragmentu kolejnego utworu na liście. Mogę przesuwać palec po kolejnych pozycjach a Spotify samo rozpocznie natychmiast, ale do tego płynnie odtwarzanie kolejnego utworu. Poniesienie palca z ekranu automatycznie przywraca odtwarzanie utworu, którego słuchaliśmy wcześniej (no chyba, że niczego nie słuchaliśmy).

Doszedł też prosty gest zapisywania w naszej kolekcji utworów z list odtwarzania. Wystarczy przesunąć palcem po wybranym z nich w lewo, tak by podświetliła się ikona "+".

A tak to nowe funkcje Spotify wyglądają w praktyce:

Spotify dla iOS w App Store za darmo (plan premium 19,99 zł / mc):

Spotify - Pobierz z App Store