Grupy dyskusyjne miały już swoje lata świetności w internecie. Nie zmienia to jednak faktu, że są to miejsca gdzie wciąż można poznać ciekawych ludzi i przeczytać interesujące opinie szybciej niż pojawią się na portalach informacyjnych. Jednym z minusów tej formy komunikacji był sposób w jaki łączyliśmy się z grupami. Na poczet rozwiązania tego problemu powstało wiele aplikacji. Unison jest niewątpliwe jednym z najciekawszych programów do obsługi Usenetu. W mojej ocenie jest zwyczajnie najlepszy i… darmowy.

alt text

Za aplikacją Unison stoją programiści z Panic. Znają się na pisaniu pod OS X jak niewiele osób. Od jakiegoś czasu postanowili „uwolnić” program z faktu na niknące zainteresowanie grupami dyskusyjnymi. Udostępnili wersję 2.2, która znosi wymóg posiadania klucza licencyjnego. Program również traci prawo do wsparcia technicznego. Nie mniej jednak użytkownicy otrzymują najlepszy czytnik Grup jaki jest na OS X i chwała im za to!

alt text

alt text

Unison jest prosty i czytelny w obsłudze. Pozwala w łatwy sposób prowadzić dyskusję, a także zarządzać dużą ilością grup. Mamy tu również funkcje filtrowania wiadomości i dostosowania odpowiednich reguł w przypadku zbyt dużego natłoku informacji jaki przelewa się przez sieć.

alt text

Jeśli chcielibyście spróbować swoje przygody z Grupami Dyskusyjnymi nadarza się świetna okazja. Pobierzecie najnowszą wersję programu i zajrzyjcie na stronę polskiej pomocy USENET.

Pobierz darmową wersję Unison - klik

Więcej o udostępnieniu aplikacji przeczytacie tutaj - klik


autora znajdziesz na #twitter: pemmax #facebook: marczynski #profil MyApple

alt text