Gdybym miał jednym tchem wymienić nazwy edytorów tekstu dla OS X to w pierwszej kolejności padłoby - Ulysses. Program ten łączy w bardzo umiejętny sposób minimalizm i doskonały sposób zarządzania dokumentami. Dla osób lubiących pracę w systemie zapisu Markdown to będzie prawdziwa perełka. Ulysses potrafi pokazać się także z bardziej zaawansowanej strony - obsługuje załączniki, adnotacje, eksport do ePub lub numerowanie paragrafów. Jeśli nie znaliście tej aplikacji to koniecznie przeczytajcie recenzję i odwiedźcie ich stronę. Znajdziecie tam wersję testową programu.

alt text

The Soulmen, twórcy aplikacji rozpoczynają beta testy Ulysses’a dla iPad’a. Obiecują, że program nie straci nic z funkcjonalności wersji dla OS X, a zostanie jeszcze bardziej rozbudowany poprzez możliwości jakie niesie iOS. Wszystkie dokumenty będą synchronizowane przez chmurę iCloud co zapewni swobodę pracy zarówno przy komputerze oraz „w drodze”.

Na beta testy można się zapisywać na stronie http://www.ulyssesapp.com/ipad/ Liczba uczestników jest mocno ograniczona. Wśród wszystkich chętny wybranych zostanie trzysta osób, które będą mogły sprawdzić w pierwszej kolejności możliwości Ulyssesa dla iPad’a. Autorzy planują finalną wersję wiosną 2015 roku.

Czekam z wielkim zainteresowaniem jak ten projekt się rozwinie. Jeśli faktycznie obietnice twórców zostaną dotrzymane to zapowiada się pretendent do programu roku 2015. Już nie mogę się doczekać...

alt text