Firma Vemedio tworzy jeden z najlepszych programów do odsłuchiwania podcastów. Instacast zdobył swoją popularność dzięki wersji na iOS. Wczoraj natomiast swoją premierę miała druga odsłona tej aplikacji dla komputerów z OS X.

Jeśli lubicie słuchać audycji internetowych to koniecznie sprawdźcie możliwości Instacast 2 dla Mac. Aplikacja swoim wyglądem doskonale wkomponowuje się w wygląd systemu Yosemite. W wygodny sposób możemy dodawać podcasty, a jeszcze ciekawiej wygląda opcja budowania list odcinków jakie będziemy chcieli wysłuchać.

alt text

Instacast pozwala szybko zbudować listy do odsłuchu z określonymi atrybutami. Mogą to być na przykład epizody dodane do ulubionych, niewysłuchane lub niedokończone audycje. Te zabiegi znacznie ułatwiają organizację podcastów. Twórcy zajęli się również „pazernością” podcastów. W preferencjach ustalimy ile maksymalnie miejsca mogą zajmować na dysku twardym. Drobnostką jest opcja usuwania wszystkich odtworzonych już odcinków. Z czasem ilość miejsca zajmowanego przez podcasty może wprawić w osłupienie. Ta mała opcja potrafi zaoszczędzić sporo przestrzeni na dysku.

alt text

Jak już wspomniałem aplikacja posiada swoją wersję na iOS. Dzięki usłudze Instacast Cloud możemy synchronizować wszystkie dane odsłuchiwanych audycji „w chmurze”.

Druga wersja programu przynosi funkcję mini-odtwarzacza. Do kontroli nad odcinkiem nie jest już konieczny widok wielkiego okna zasłaniającego przestrzeń roboczą. Niewielkich wymiarów okno posiada wszystkie funkcje potrzebne do wygodnej obsługi audycji. Jak każdy szanujący się program do odtwarzania multimediów pozwala on na słuchanie podcastów poprzez AirPlay - przykładowo na Apple TV.

alt text

alt text

Instacast daje także sposobność przyspieszonego odtwarzania odcinka (do 3x). Mi jednak najbardziej przypadła możliwość dodawania zakładek podczas odtwarzania. W dowolnym miejscu możemy dodać krótki opis podczas odtwarzania odcinka. Potem szybko będziemy mogli „przewinąć” do tak zaznaczonego miejsca. Funkcja ta działa jak nasze osobiste rozdziały stworzone w odcinku.

alt text

Kolejną moją ulubioną funkcją jest przeszukiwanie. Pozwala wygodnie odnaleźć interesujące nas frazy zarówno w tytułach odcinków jak również w ich opisach. Wszystkie te możliwości uzupełnia obsługa formatu OPML. Dzięki temu nasze żmudnie kolekcjonowane podcasty będziemy mogli łatwo wyeksportować i cieszyć się nimi na innych urządzeniach.

Instacast 2 powinien całkowicie zadowolić maniaków podcastowych. Jeśli to co oferuje iTunes jest niewystarczające to koniecznie sprawdźcie nad czym pracowało Vemedio. Program jest wygodny, schludny i posiada kilka ciekawych funkcji poprawiające wygodę odsłuchiwania audycji.

Cena - 19,99 dolarów / aktualizacja 4,99 dolary

Witryna - http://vemedio.com/products/instacast-mac

alt text