*The Telegraph, za pośrednictwem swojego portalu internetowego, podał dziś informację, że Gordon Brown, poprzedni premier rządu Wielkiej Brytanii, zablokował w 2009 r. przyznanie honorowego tytułu szlacheckiego dla dyrektora generalnego Apple - Steve’a Jobs’a.
*

Nieprzychylne stanowisko ówczesnego premiera Zjednoczonego Królestwa miało być głównym powodem nieprzyznania ww. tytułu. Taka decyzja byłego premiera miała być prawdopodobnie następstwem wcześniejszego odrzucenia przez CEO Apple propozycji wzięcia udziału w corocznej konwencji Partii Laburzystów, z której wywodzi się Brown.

Kandydatura Jobs’a do tytułu szlacheckiego została przedstawiona przez członka Izby Gmin za zasługi dla świata technologii. Były członek brytyjskiego Parlamentu powiedział:

Apple jest jedyną znaczącą, globalną firmą, która tworzy oszałamiające produkty, ponieważ od zawsze uważa design za kluczowy składnik wszystkiego co produkuje.
Żadenego innego CEO nie charakteryzuje takie zaangażowanie.

Według relacji byłego brytyjskiego parlamentarzysty, Apple było świadome całej sytuacji i mimo iż kandydatura Jobs’a była bardzo bliska akceptacji, została ostatecznie zablokowana przez urzędników z Downing Street.
Rzeczniczka prasowa byłego premiera powiedziała dziś jednak, że Brown nie miał nic wspólnego z ostatecznym nieprzyznaniem tytułu szlacheckiego dyrektorowi giganta z Cupertino i odmówiła dalszego komentarza w tej sprawie.

Order Imperium Brytyjskiego jest przyznawany za działanie we wszystkich dziedzinach życia publicznego i otrzymali go m.in. członkowie The Beatles, założyciel Microsoftu - Bill Gates i lider grupy U2 - Bono, prywatnie przyjaciel Steve’a Jobs’a.

Źródło: The Telegraph