Według ostatnich doniesień kolejny model iPada, który zostanie zaprezentowany na jutrzejszej konferencji, najprawdopodobniej trafi na półki sklepowe jeszcze tego samego dnia bądź niedługo później. W przypadku pierwszej generacji iPada minęło kilka miesięcy zanim klienci mogli nabyć urządzenie.

9to5Mac podaje, że liczni sprzedawcy sprzętu Apple zostali poinformowani, iż zapasy iPadów (pierwszej generacji) zostały ograniczone i nie ma żadnej przewidywanej daty zmiany tej sytuacji. Poniżej treść komunikatu dla sprzedawców:

MB292LL/A – iPad 16GB WiFi – Constrained – No ETA

MB293LL/A – iPad 32GB WiFi – Constrained – No ETA

MB294LL/A – iPad 64GB WiFi – Constrained – No ETA

MC349LL/A – iPad 16GB 3G – Constrained – No ETA

MC496LL/A – iPad 32GB 3G – Constrained – No ETA

MC497LL/A – iPad 64GB 3G – Constrained – No ETA

W bazie danych sklepów Best Buy status iPada został w ostatnim czasie zmieniony na „usunięty”. Best Buy to bardzo popularna m.in. w USA, sieć sklepów sprzedających elektronikę konsumencką, w tym oczywiście wszystkie aktualne produkty giganta z Cupertino. Zważając na szeroko zakrojoną współpracę z Apple, wydaje się, że informacje w bazach danych Best Buy można uznać za potwierdzenie doniesień o rychłym wprowadzeniu na rynek drugiej generacji iPada.

Przypominamy o naszej relacji na żywo z jutrzejszej konferencji, którą poprowadzimy specjalnie dla Was: MyApple Live - Premiera iPad 2

Źródło: 9to5Mac, MacRumors