Od kilku dni w sieci pojawia się sporo informacji o nowych funkcjach dostępnym w Mac OS X Lion Developer Preview. Pisaliśmy już o zmianach w programach Finder i Mail i o nieco mniej ważnych zmianach w oprogramowaniu preinstalowym z systemem. Wielu użytkowników używało zapewne programu służącego do migracji ze starego Maka na nowego. Teraz Apple rozszerzył wsparcie tej funkcjonalności na komputery z systemem Windows.

Wraz z szybko wzrastająca sprzedażą urządzeń wyposażonych w system Mac OS zwiększa się także liczba użytkowników migrujących z systemów Windows. Dotychczas jedyną metodą na przeniesienie swoich danych na nowy wymarzony komputer było żmudne kopiowanie z dysków zewnętrznych. Nowa wersja systemu od Apple o kryptonimie Lion będzie wyposażona także w Asystent Migracji dla użytkowników rezygnujących z "okienek".


Kupujesz nowy komputer od giganta z Cupertino, podłączasz go do starszego Maka lub peceta kablem FireWire bądź łączysz poprzez tą samą sieć, uruchamiasz Asystenta Migracji i już po niedługim czasie na świeżo wyciągniętym z pudełka sprzęcie masz wszystkie swoje potrzebne dokumenty, pliki i ustawienia. Z pewnością wielu użytkowników doceni wygodę takiego rozwiązania.

Źródło