Według najnowszych danych wynikających z raportu firmy Fiksu (monitorującej ruch w sieci) zatytułowanego "App Store Competitive Index" w październiku bieżącego roku każdego dnia z App Store pobranych zostało 7,8 miliona aplikacji.

W porównaniu z poprzednim miesiącem liczba pobrań wzrosła o 2,3 miliona czyli o 42%. Wzrost rok do roku wyniósł 39%.

Na tak duży wzrost niewątpliwie wpływ miała wrześniowa premiera iPhone'a 6 i 6 Plus oraz październikowa prezentacja nowych iPadów i związane z nimi aktualizacje aplikacji dostosowujące je do nowych rozdzielczości i wielkości wyświetlaczy tych urządzeń.

Należy pamiętać, że wraz z premierą iOS 8 deweloperzy otrzymali nowe możliwości w zakresie tworzenia i dystrybucji oprogramowania. Powstała możliwość tworzenia aplikacji stanowiących rozszerzenia systemu iOS np. klawiatury. Aktualizacje otrzymały także gry, które w iOS 8 korzystać mogą z nowego interfejsu programowania grafiki o nazwie Metal.

Wraz z uruchomieniem iOS 8 w App Store znalazły się także znane wcześniej z Mac App Store paczki aplikacji. Pozwala to deweloperom na zaoferowanie zakupu kilku programów jednocześnie w cenie niższej niż prosta suma ich cen.

Według danych, dostarczonych przez Apple we wrześniu tego roku w App Store zebranych jest ponad 1,3 miliona aplikacji dostępnych w 155 krajach na całym świecie, a każdego tygodnia wirtualny sklep odwiedza ponad 300 milionów osób.

Źródło: Appleinsider