Postanowiłem opisać krótko aplikacje, których najczęściej używam na swoim iPhonie i iPadzie. Pomijam aplikacje systemowe, z których notabene korzystam namiętnie. Oto moje zestawienie:

Clear

Najczęściej używana przeze mnie aplikacja. Odkąd dostała możliwość ustawiania przypomnień, systemowe Przypomnienia poszły w odstawkę. Dzięki synchronizacji przez iCloud aplikacja jest świetna do tworzenia zdalnych list zakupów. Gdy jestem drodze do sklepu żona z domu dodaje kolejne pozycje do listy.

Yahoo Weather

Ładnie podana prognoza pogody. W bardziej przejrzysty sposób niż aplikacja systemowa prezentuje dane pogodowe. Cenię ją za możliwość ustawienia cyklicznych powiadomień o prognozie dla wybranej lokalizacji.

Google Maps

Właśnie tę aplikację wybrałem jako mojego towarzysza podróży. Dalsze wyjazdy nie zdarzają mi się zbyt często, więc aplikacja spełnia moje niezbyt wygórowane wymagania. Material design, który otrzymała w ostatniej aktualizacji sprawił, że bardzo przyjemnie się na nią patrzy.

Google News

Aplikacja zbiera newsy z różnych serwisów informacyjnych, dzieli je na kilka sekcji (Lokalne, Nauka i technika, Polska, Świat, Gospodarka, etc.) i przedstawia w formie nagłówków ze zdjęciem lub bez - zależnie od preferencji. Google News pozwala na dodanie widżetu w Centrum Powiadomień co umila korzystanie z niej podczas porannej kawy.

Amount

Przelicznik miar. Dlaczego wybrałem właśnie ten? Nie wiem. Jest ładny i łatwy w obsłudze. Warto mieć tego typu aplikację pod ręką. Oprócz wielu kategorii miar takich jak na przykład temperatura, przyspieszenie czy prędkość umożliwia także przeliczanie walut.

Tablice rejestracyjne

Stojąc w korku często zastanawiam się skąd przyjechał stojący przede mną samochód. Aplikacja pomaga rozwiązać ten problem. Po wpisaniu liter z tablicy rejestracyjnej dowiadujemy się gdzie zarejestrowany jest samochód. Możemy także zobaczyć tę lokalizację na mapie.

Vivino Wine Scanner

Aplikacja do sprawdzania i oceniania wina. Po sfotografowaniu etykiety otrzymujemy informację o średniej cenie wina, oceny i komentarze użytkowników oraz różnego rodzaju rankingi. Bardzo przydatna podczas zakupów na stoisku monopolowym.

Runtastic

Aplikacja do rejestracji przejazdów na rolkach i biegów. Nie wiem w czym jest lepsza od RunKeepera czy Endomondo. Pewnego dnia trafiłem na darmową możliwość ściągnięcia wersji PRO i tak już zostało. PRO brzmi dumnie.

Carcassonne

Najdroższa aplikacja w mojej kolekcji. Gra warta swojej ceny. Dużo można by o niej pisać. Swego czasu zachwycał się nią Pan Przemek Marczyński teraz z marczynski.myapple.pl, a wcześniej z mojmac.pl. Recenzja jest bardzo dobra, więc nie będę próbować pisać kolejnej, a na pewno nie napiszę lepszej.

iA Writer

Minimalistyczny edytor tekstu, o którym na MyApple napisane było już wiele razy. Niniejszy tekst został właśnie w nim stworzony.