Apple naciska na firmy z którymi współpracuje aby zwiększyły moc produkcyjną. Wciąż produkcja nowych iPhone’ów nie nadąża za popytem.

iPhone 6 i iPhone 6 Plus debiutowały 19 września w dziewięciu krajach. Do końca tego roku mają pojawić się w regularnej sprzedaży aż w 115. Pomimo dwóch miesięcy od premiery na całym świecie wciąż są problemy z dostępnością. Chętnych na nowe smartfony Apple’a nie brakuje, dlatego też partnerzy zwiększają produkcję.

Według informacji Nikkei chiński Pegatron, który do tej pory odpowiadał jedynie za produkcję iPhone’a 6, teraz nie tylko zwiększy jego podaż, ale też wspomoże Foxconn przy produkcji większego iPhone’a 6 Plus.

Pegatron w ostatnich latach odpowiadał za produkcję iPhone’a 5c oraz iPada Mini. Dopiero w tym roku ta chińska manufaktura odpowiada za sztandarowy produkt Apple. Według różnych raportów firma może być odpowiedzialna za 50% wszystkich iPhone’ów 6, resztę dalej produkuje Foxconn.

Żadna ze stron nie komentuje tych danych. Widać jednak, że popyt na nowe iPhone’y jest naprawdę spory i prawdopodobnie jeszcze większy niż w przypadku poprzednich modeli. Szykują się kolejne rekordy Apple’a.

Źródło: AppleInsider