Dla niektórych laptopy Apple to zwykłe narzędzie pracy, dla innych to dzieła sztuki. Nieważne czy należysz do pierwszej czy drugiej grupy, na pewno chcesz jak najlepiej dbać o swój notebook opatrzony logiem jabłuszka. Dzięki uprzejmości firmy Crazy Bags (Abadonka), przetestowaliśmy dla Was kilka futerałów przeznaczonych dla urządzeń z ekranem o wielkości 13 cali.

Tucano Softskin Sleeve

Model Softskin to nowa pozycja w portfolio włoskiego producenta akcesoriów do laptopów. Czarny futerał wykonany został z z nylonu, materiał ten jest bardzo miły w dotyku, lekko śliski. Z tyłu etui znajduje się mała kieszonka, do której można zmieścić ładowarkę, pen-drive'a czy inne drobne przedmioty.

Środek pokrowca wykonano w technologii Anti-slip - po zapięciu rzepa laptop w ogóle się nie rusza, jest perfekcyjnie zabezpieczony. Warto zauważyć, że żaden z elementów tego etui nie zbiera kurzu.

Produkt wykonany został z wielką dbałością o szczegóły, nie ma odchodzących szwów, każdy element został perfekcyjnie spasowany. Jak widać na zdjęciach akcesorium to świetnie komponuje się z MacBook'iem Pro.

Tucano Elements

Kolejny testowany futerał także pochodzi od włoskiego producenta Tucano. Przy okazji, według dystrybutora pokrowiec ten powinien mieć kolor biały - mimo tego, że mężczyźni rozpoznają ponoć niewiele kolorów mogę powiedzieć, że jest to raczej jeden z odcieni szarego.

**
**
Etui to pochodzi z serii "second skin", zapewne jednym z priorytetów producenta było wykonanie produktu idealnie przylegającego do laptopa. Niestety, kiedy wkładamy swoje notebook'a możemy odnieść wrażenie, że futerał nie zmieści naszego komputera. Na zdjęciu niżej widać wybrzuszenie, które powstaje po zasunięciu zamków, powstaje ono w wyniku zawinięcia się materiału utrzymującego MacBook'a. Prawdopodobnie to wada fabryczna.

**
**
Futerał wykonano z neoprenu, który ma na celu zabezpieczenie przed wilgocią. Materiał sprawia wrażenie bardzo podatnego na wszelkiego rodzaju zarysowania, jednak podczas używania go przez kilka dni nie pojawiły się żadne skazy. Produkt ten reklamowany jest na stronie głównej Crazy Bags jako najlepszy futerał na MacBook'a.

Built Micro Dot

Pokrowiec Micro Dot wydaje się być idealnym wyborem dla kobiet, które chcą chować swojego laptopa w oryginalnym, ciekawym i kolorowym futerale. Dlatego nie wyobrażam sobie jednak mężczyzny w garniturze, który wkłada swojego MacBook'a do tego właśnie etui.

Mimo, że produkt od Built'a nie ma kształtu prostokąta jak większość komputerów przenośnych to jego budowa wewnętrzna nie pozwala, aby nasz notebook się ruszał. W Micro Docie użyto dwóch suwaków zamiast jednego, przez co zasuwanie go staje się o wiele łatwiejsze. Dodatkowo, wielkim plusem jest wykonanie tego etui z nieprzemakalnego neoprenu.

Z pewnością mogę stwierdzić, że to właśnie ten futerał wygląda najlepiej i najciekawiej w naszym dzisiejszym zestawieniu. Wygląd może być ważnym czynnikiem wpływającym na wybór pokrowca na laptopa.

Crumpler The Gimp

Neoprenowe etui "The Gimp" od Crumplera przeznaczone zostało do użytku z 12-calowymi laptopami, jak widać jednak na poniższym zdjęciu, moja 13-stka świetnie pasuje do produktu Crumplera. Co ważne, w zestawieniu z innymi testowanymi dzisiaj futerałami w wypadku tego futerału można swobodnie korzystać z laptopa nie wyciągając go ze środka. Producent zamiast montować zamek tylko na jednej krawędzi, użył także dwóch innych, przez co futerał osiągnął właśnie taką funkcjonalność.

Moim zdaniem "Gimp" prezentuje się najsłabiej z opisywanych dzisiaj produktów. Białe, okrągłe przeszycie przez środek wydaje się być po prostu niepotrzebne.

Crumpler dostarczył nam produkt z bardzo ciekawym rozwiązaniem jakiego nie dostarcza konkurencja, niestety, odbiega on wyglądem od pokrowców Tucano czy Built.

Każde z testowanych dzisiaj etui posiada swoje plusy i minusy i skierowane jest do nieco innych odbiorców. Jeśli chcesz nosić swojego MacBooka w plecaku powinieneś zdecydować się na futerał tego typu, aby zapewnić mu pełne bezpieczeństwo.

**Uwaga!

MyApple razem ze sklepem internetowym Crazy Bags przygotowało również konkurs, w którym do wygrania będą pokrowce Crumpler - The Gimp, Tucano Second Skin Folder Art Limited Editon, Tucano Second Skin Elements oraz Tucano Second Skin Microfiber Script. Aby wygrać jedno z wybranych akcesoriów wystarczy napisać w komentarzu, dlaczego właśnie Wy powinniście je otrzymać. Jeden użytkownik może więc dostać tylko jedną nagrodę. Zwycięzców wybierzemy 1. marca.
**