Apple chwali się, że nowe iPhone'y mogą nagrywać filmy w rozdzielczości Full HD z szybkością 60 klatek na sekundę. To prawda, jednak domyślnie w 6 i 6 Plus szybkość nagrywania zmniejszona jest o połowę, o czym Apple nie informuje. Użytkownik przekonuje się o tym dopiero po nagraniu.

Tryb rejestracji wideo z szybkością 60 FPS należy aktywować ręcznie w aplikacji Ustawienia w iPhonie 6 i 6 Plus. Nie jest to specjalnie skomplikowane. Warto jednak wiedzieć o tym, że taka możliwość istnieje.

W aplikacji Ustawienia należy wybrać "Zdjęcia i aparat", a następnie przewinąć listę opcji w górę, tak by dojść do ustawień aparatu. Tam znajdziemy punkt "Nagrywaj wideo w 60 kl./s". Pozostaje przesunąć przełącznik w prawo.

alt text

Od teraz przy nagrywaniu w widoku podglądu z kamery pojawi się odpowiednie oznaczenie: 60 kl./s.

alt text

Warto jednocześnie pamiętać, że dwukrotnie większa szybkość, to dwa razy więcej klatek - obrazów, a więc zdecydowanie większy rozmiar takiego filmu. Nagrywając wideo z szybkością 60 klatek na sekundę dość szybko możemy zapełnić całą pamięć masową iPhone'a.

Podpatrzone na iDownloadBlog


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019