Inżynierowie powinni czuć się coraz pewniej w środowisku OS X. W połowie października miała miejsce premiera nowego AutoCADa 2015 dla Mac, a już wkrótce druga znacząca firma zaoferuje swój produkt dla platformy Apple. Mówię tu o programie BricsCAD w wersji 15. wydajnym programie do tworzenia rysunków technicznych. Nowa wersja tej aplikacji miała swoją premierę 28. października na systemy Windows i Linux. Program oferuje rozbudowane narzędzia do rysunku płaskiego dla inżynierów oraz modelowania w 3D. Ceny programu będą zaczynać się od 410 Euro.

alt text

Pamiętam, że plotki o BricsCAD dla OS X krążyły już od dłuższego czasu. Przy wersji 14. można było znaleźć wzmianki o Makach nawet w informacjach prasowych. Dziś jednak śmiało możemy powiedzieć, że aplikacja zostanie wydana. Z nieoficjalnych informacji jakie do mnie dotarły wielce prawdopodobne jest, że będzie to jeszcze w listopadzie.

Trwają beta testy programu. Każdy kto ma ochotę pomóc w wyłapywaniu błędów może aplikować o dołączenie do grupy beta-testerów. Wystarczy, że odwiedzicie stronę www.bricsys.com/macbeta i wypełnicie odpowiedni formularz.

Więcej o programie BricsCAD przeczytacie na stronie - http://www.bricsys.com/common/news.jsp?item=1100