W ostatnich miesiącach pojawia się coraz więcej spekulacji dotyczących przyszłości iPadów. Mówi się o nowym 12-calowym modelu zwanym Pro, a także o możliwym porzuceniu linii iPadów mini.

Informacje o możliwej rezygnacji z linii mniejszych iPadów podaje serwis Economic Daily News, powołując się na źródła u dalekowschodnich dostawców Apple. Ma to nastąpić w przyszłym roku, kiedy Apple wprowadzi też na rynek 12-calowego iPada Pro. Jego produkcja odbywać się ma w zakładach firmy Foxconn.

Decyzje te mają podobno wynikać z malejącej sprzedaży iPadów oraz rosnącego zainteresowania użytkowników urządzeniami z większym ekranami. iPhone 6 Plus cieszyć się ma ogromną popularnością, a jako phablet jest poważną konkurencją dla iPada mini - użytkownicy wolą mieć jedno urządzenie, a nie dwa o podobnych możliwościach.

Z drugiej jednak strony o możliwym końcu iPada mini mówiło się już kilka miesięcy przed ostatnim keynote, na którym Tim Cook zaprezentował nową wersję tego urządzenia (choć właściwie jest to tylko nieznacznie ulepszony model sprzed roku). Możliwe, że czeka nas kolejnych kilkanaście miesięcy spekulacji i plotek na temat wprowadzenia większego modelu i wycofania iPada mini, a ostatecznie - w przyszłym roku - firma i tak pokaże jego czwartą odsłonę.

Źródło: AppleInsider