SkyCash właśnie poinformował, że prowadzi testy sprzedaży biletów wspólnie z PKP TLK Intercity. To doskonała wiadomość dla wszystkich posiadaczy smartfonów. Jednocześnie sygnał, że SkyCash staje się liderem naszych wirtualnych portfeli.

SkyCash to w założeniu mobilny portfel. Doładowując konto lub podpinając kartę płatniczą do aplikacji możemy dokonywać różnorakich płatności. SkyCash pozwala opłacać rachunki, robić przelewy między telefonami, kupować bilety do wybranych kin, płacić za postój na miejskich parkingach, a także za przejazdy w komunikacji miejskiej, kolejowej i autobusowej.

Największą wygodę SkyCash daje właśnie przy zakupie biletów i opłatach za parking. Nie musimy szukać parkomatu, czy biletomatu, dokonujemy płatności z aplikacji i już. W przypadku samochodu musimy jeszcze za szybą zostawić informację, że korzystamy z mobilnych płatności. A w autobusie, tramwaju, czy stołecznym metrze kontrolerowi pokazujemy kod na naszym iPhonie lub innym smartfonie.

Bolączką aplikacji poza średnim wyglądem i brakiem passcode’ów w przypadku biletów do kina jest ograniczona liczba partnerów. Brakuje części miast jeśli chodzi o komunikację miejską, wśród kin głównym partnerem jest Multikino, nie ma natomiast CinemaCity i Heliosa oraz mniejszych obiektów.

alt text

Teraz jednak do usługi wkracza poważny partner jakim jest PKP TLK Intercity. Dzięki temu będzie można wygodnie kupować bilety na pociągi na dłuższych trasach z ominięciem fatalnego serwisu transakcyjnego PKP. Włodarze kolejowej spółki zapowiadają, że w aplikacji będzie dostępny szereg opcji zakupu biletu, także z opcją otrzymania faktury VAT. Usługa ruszy finalnie na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku.

Jedna aplikacja by wszystkimi biletami rządzić

Passbook w Polsce się na razie nie przyjął, większość usług nie oferuje bezpośrednio własnych aplikacji do zakupu biletów ( nie mamy aplikacji mpk Łódź, czy zkm Warszawa) jest za to SkyCash. Usługa ta ma swoje wady, ale na chwile obecną jest najbardziej kompletnym portfelem na rynku.

Teraz dzięki udostępnieniu biletów na TLK będziemy mogli opłacić parking przed dworcem w jednym mieście, zapłacić za bilet na pociąg, a później kupić bilety na autobus w miejscu docelowym - wszystko z poziomu jednej aplikacji. To spore udogodnienie.

Tylko tych passbooków i dodatkowych partnerów brakuje.