iTunes nie zachwyca bazą filmową w polskiej wersji językowej, jednocześnie obok Google Movies to najlepszy sposób na dostanie filmów w wysokiej rozdzielczości. W sklepie pojawiły się dwie nowe polskie pozycje.

Już teraz w iTunes możemy kupić i obejrzeć ostatni film Marka Koterskiego „Baby są jakieś inne”. Wersja HD kosztuje 9,99 € przy zakupie na stałe lub 4,99 € przy wypożyczeniu.

alt text

W Pre-orderze dostępna jest jednak znacznie ciekawsza i wiekowa już pozycja „Rejs” Marka Piwowskiego. Ta czerno-biała komedia pojawi się 4 listopada w iTunes i również można ją kupić za 9,99 €. Co ciekawe to pierwszy raz kiedy ten film dostępny jest w wersji HD poza emisją na kanale TVP HD.

Dwie pozycje od studiów filmowych TOR i KADR mogą zwiastować pojawienie się kolejnych w najbliższych tygodniach. A lista jest bardzo długa. Może to też świadczyć o dalszym rozwoju iTunes Movies w Polsce. Miejmy nadzieje, że wkrótce katalog poszerzy się o kolejne stare i nowe polskie filmy.

Jeśli jednak nie chcecie płacić i nie przeszkadza wam niska jakość to już od blisko dwóch lat wiele kultowych polskich filmów ze studia KADR i TOR jest dostępna na YouTube.