Nowe iPhone'y od dnia premiery cieszą się ogromną popularnością, bijąc rekordy sprzedaży i przedsprzedaży w różnych krajach. Najnowsze doniesienia The Wall Street Journal mówią o 100 tysiącach iPhone'ów 6 i 6 Plus zamówionych w przedsprzedaży rozpoczętej w ubiegły piątek przez południowokoreańskich operatorów komórkowych.

Już w pierwszych godzinach od jej rozpoczęcia liczba zamówionych iPhone'ów 6 i 6 Plus osiągnęła dziesiątki tysięcy. Klienci operatora KT w pierwszych minutach zamówili 10 tysięcy tych urządzeń. Pół godziny po rozpoczęciu przedsprzedaży liczba zamówień przekroczyła 50 tysięcy. Inny południowokoreański operator - LG Upuls otrzymał 20 tysięcy zamówień w ciągu pierwszych 20 minut przedsprzedaży. Z kolei największa południowokoreańska sieć - SK Telecom - nie mówi o konkretnych liczbach, potwierdza jednak, że zamówiono wszystkie nowe iPhone'y dostępne w dwóch seriach przedsprzedaży. Zdaniem analityków całkowita liczba zamówionych iPhone'ów może wynieść właśnie 100 tysięcy sztuk - to trzy razy więcej niż liczba zamówionych w prowadzonej w ubiegłym miesiącu w tym kraju przedsprzedaży phabletów Samsunga Galaxy Note 4. Szacunki mówią tutaj o 30 tysiącach sztuk tych urządzeń.

Zdaniem Lee Seung-woo, analityka z mieszczącej się w Seulu firmy IBK Securities, wraz z pojawieniem się nowych modeli iPhone'ów z większymi ekranami smartfony Samsunga mogły stracić jedyną nad nimi przewagę.

Przypomnijmy, że o większych ekranach w iPhone'ach mówiło się od dawna właśnie w kontekście rynków azjatyckich, gdzie smartfony z dużymi ekranami cieszą się od lat dużą popularnością. Przejwem tego są także wyniki przedsprzedaży nowych iPhone'ów prowadzonej przez chińskich operatorów i sklep internetowy Jingdon Mall. Wyniosła ona 20 milionów sztuk. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Źródło: The Wall Street Journal