Do niedawna aplikacja UP w kolorze niebieskim współpracowała tylko z opaskami Jawbone UP i UP24 . We wrześniu firma wypuściła drugą wersję programu na iOS o tej samej nazwie, lecz z fioletowym logo. Fioletowy UP nie wymaga opaski , można go używać z iPhonem wyposażonym w koprocesor rejestrujący ruch M7 lub M8 (czyli iPhone 5S, 6 i 6 Plus). Funkcjonalność obu aplikacji jest bardzo zbliżona, mają nawet taki sam interfejs. Niebieski UP zaczytuje dane takie jak ruch (ilość kroków) oraz jakość i długość snu z opaski, natomiast fioletowy odczytuje te dane ze smartfona (długość snu można wpisać ręcznie).

W obu aplikacjach możemy dodawać to co zjadamy w ciągu dnia, możemy łączyć je również z MyFitnessPal, RunKeeper, Withings, IFTTT oraz wieloma innymi aplikacjami.

A co zrobić jeśli używamy niebieski UP, ale zapomnimy opaski?

W takiej sytuacji najlepiej jest mieć zainstalowany również fioletowy UP i w sytuacji, gdy nie mamy na sobie opaski zbierać dane właśnie do tej wersji aplikacji. Po otwarciu fioletowej appki i wczytaniu danych należy następnie odpalić niebieską wersję i dane zostaną tam przeniesione. Warunkiem tu oczywiście jest posiadanie któregoś z wyżej wymienionych iPhone'ów i noszenie go cały czas przy sobie, by zliczał nasze kroki.

Aplikacje możecie ściągnąć z AppStore:
[LIST]
*] UP by Jawbone - niebieski, wymaga opaski
*] UP by Jawbone - fioletowy
[/LIST]