Obecnie niemal każda szanująca się strona posiada swoją mobilną wersję, tak by łatwiej przeglądało się ją na ekranach smartfonów. Wielokrotnie jednak mobilne wersje są dla mnie na tyle ograniczone, że staram się - jeśli jest to możliwe otwierać w Safari na iPhone strony w pełnej wersji. Wiele stron, po uruchomieniu w wersji mobilnej posiada link do pełnej wersji w swojej stopce, są jednak takie, które tego nie posiadają. Okazuje się jednak, że w Safari w iOS 8 znalazło się proste narzędzie, które próbuje pobrać pełną wersję strony.Wystarczy stuknąć w pasek adresu, a następne przesunąć wyświetlone na ekranie menu ulubionych lekko w dół. Tam właśnie ukryte są punkty "Dodaj do ulubionych" i "Poproś o witrynę pełną".

Przyznaję, że nie zawsze to działa. Np. tutaj na MyApple użytkownik ma (jeszcze...) możliwość wyboru skórki mobilnej lub pełnej. W przypadku mojego bloga (mackozer.pl) funkcja ta spełnia swoje zadanie i zamiast wersji mobilnej Safari w iOS 8 na iPhonie wyświetla pełną witrynę.

Podejrzane na Macworld.comDla wszystkich czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszytkie paski, bransolety, szyby oraz obudowy do Apple Watch.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: promaw72019 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Promocja dotyczy produktów znajdujących się w kategorii Watch.

10% kupon ważny jest do 17 lipca 2019