Premiery nowych modeli iPada i iPhone'a będą miały miejsce w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Nic dziwnego zatem, że pojawia się coraz więcej plotek na ich temat. Oto kolejne z nich.

Ostatnie wiadomości na temat iPhone'a dotyczyły możliwej premiery jego mniejszej wersji. Zgodnie z najnowszymi informacjami Digitimes, piąta generacja smartphone’a Apple, którego prezentacja spodziewana jest w czerwcu, będzie posiadać 4-calowy ekran. Informacja ta ma pochodzić bezpośrednio z linii produkcyjnych Apple. Ekrany o takim samym lub większym rozmiarze posiadają m.in. HTC Desire HD, Samsung Galaxy S i Motorola Atrix 4G, a więc telefony stanowiące bezpośrednią konkurencję iPhone’a.

Inną ciekawą plotką jest informacja, że Apple testuje aktualnie trzy prototypy nowego iPhone’a, z których jeden ma posiadać wysuwaną, fizyczną klawiaturę, a drugi ma być tym dla iPhone’a 4, czym iPhone 3GS był dla iPhone’a 3G (nowy procesor A5, zwiększenie ilości RAMu, 8-megapikselowy aparat).

Digitimes spekuluje również na temat nowego modelu iPada. Tablet ma posiadać udoskonaloną wersję procesora A4, na którego temat nie podano jednak więcej danych. Zgodnie z tymi informacjami można założyć, że nowy iPad byłby zatem lekko odświeżoną wersją obecnego modelu.

Doniesienia Digitimes są interesujące, aczkolwiek portal w przeszłości niezbyt trafnie przewidywał istnienie 7-calowej wersji iPada czy 22-calowego iMaca z dotykowym ekranem. Plotka mówiąca o większym ekranie w iPhonie 5 jest ciekawa i wydaje się, że jest zgodna z informacjami na temat decyzji Apple o ewentualnej rezygnacji z zastosowania przycisku ’Home’, w przyszłych generacjach iPhone’a i iPada. Nie jest też jasne, czy decyzja o zastosowaniu większego ekranu pociągnie za sobą zwiększenie wymiarów samego telefonu.

Źródło: 9to5mac, MacRumors