Stało się! Dziś po południu odebrałem paczkę z Nexusem 5 i tak oto po prawie 7 latach z iPhonem postanowiłem jeden z telefonów zamienić na dłużej na coś z Androidem - padło na Nexusa bo dostaje zawsze na czas aktualizacje, ma dobre opinie użytkowników i generalnie jest "czysty".

Będę starał się opisywać moje spostrzeżenia i uwagi z perspektywy użytkownika iPhone opisując to co mi się podoba i to co mi się nie podoba w nowym nabytku.

Pierwszy dzień to "unpacking" którego Wam oszczędzę, instalacja karty sim (musiałem dokupić adapter z nano sim do micro sim za 15zł) i poszukiwanie podstawowych programów z których na co dzień korzystam.

Jedna z rzeczy, która na dzień dobry mnie trochę zniesmaczyła to fakt, że telefon poprosił o reboot podczas wymiany karty sim a po reboocie okazało się, że system zmienił język na niemiecki!
Zmiana języka zapewne miała związek z tym, że karta, którą włożyłem pochodzi od niemieckiego operatora ale czy fakt, że zmieniam kartę sim oznacza, że zaczynam mówić w obcym języku? Na szczęście z niemieckim sobie poradziłem ale strach pomyśleć co by było gdybym wylądował w Chinach ;)

Ostatnią rzecz o której chciałbym dziś napisać to problem z natywną obsługą urządzeń USB OTG.
Przy próbie podłączenia PQI Connect 201 do Nexusa 5 niestety nic się nie dzieje (Tutaj plus dla Galaxy S4, który nie ma problemu z odczytem tego pendriva).
Aby korzystać z tego urządzenia na Nexusie trzeba zrobić roota lub zainstalować dodatkowy program z Play Store o Nazwie Nexus Media Importer za 12,81zł

Na dziś to wszystko. Jutro napiszę coś więcej o aplikacjach, które zainstalowałem i czy udało mi się znaleźć wszystko to co posiadam i używam na iPhone.