O firmie Nomad dowiedziałem się z proponowanego na Facebooku posta. W swojej ofercie mają plastikowe karty mieszczące się do przegródek portfela na karty kredytowe. Są nieco grubsze od zwykłych kart i mieszczą w sobie kabel lightning, dock, lub micro usb. Pierwotnie pomysł został wrzucony do serwisu kickstarter. Twórcy zebrali wymagane środki i już oferują sprzedarz swoich kablo-kart.

Miałem przyjemność przetestować wersję lightning. Małą kompaktowa, bez problemu mieści się do mojego i tak małego portfela. Jeżeli chodzi o jej używanie to wystarczy wypiąć ze środka końcówkę USB i podłączyć oba końce "kabla" w podpowiednie miejsca. Tak podłączony do komputera czy ładowarki iPhone nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem ale nie o to tu chodzi. Chodzi o to, by zawsze mieć przy sobie kabel w kieszonkowej postaci w razie gdybyśmy musieli takiego użyć w nieoczekiwanym momencie.

Nawet jako akcesorium noszone w torbie będzie lepszym rozwiązaniem niż noszenie normalnego długiego kabla.
Chargecard w obojętnie jakiej wersji kosztuje 24,99$, wysyłka na terenie USA jest za darmo. By wysyłka do dowolnego zakątka świata (w tym do Polski) byłą darmowa wystarczy zamówić dwa lub więcej produktów.

Nomad oprócz Chargecard ma w swojej ofercie również ChargeKey, który planują niedługo wprowadzić do sprzedaży. Ich produkty możecie sprawdzić i zamówić na stronie hellonomad.com

Obserwuj @derosky