Wiele wniosków patentowych Apple jest szczegółowo analizowanych przez portale internetowe. Niektóre z opisywanych rozwiązań są bardzo nowatorskie i wybiegające daleko w przyszłość, jednak w ostatnim patencie tej firmy nie ma niczego szczególnie odkrywczego. Tyczy się on bowiem podstawki, która ma znaleźć się w iPadzie.

Jak powszechnie wiadomo, używania iPada leżącego płasko na biurku jest niezbyt wygodne. Nic więc dziwnego, że wiele pokrowców na ten tablet oferuje funkcję podstawki umożliwiającej ustawienie urządzenia pod niewielkim kątem względem podłoża, dzięki czemu możemy zarówno wygodnie pisać na ekranowej klawiaturze jak i oglądać filmy. Apple postanowiło wprowadzić do iPada udogodnienie, które sprawi, że wszelkie pokrowce staną się zbędne.

Składana podstawka będzie umożliwiała ustawienie tabletu zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dzięki konstrukcji mechanizmu będzie się ona obracała, jednocześnie nie zajmie wiele miejsca w urządzeniu. To szczególnie ważne w przypadku iPada, którego grubość nie przekracza 1,5 cm. Można się jedynie domyślać, z jakiego materiału będzie wykonany ten element oraz jak ostatecznie będzie wyglądał, niemal pewne jest jednak, że ujrzymy go w jednej z następnych generacji tabletu.

Źródło: patentlyapple.com