W App Store ukazała się właśnie darmowa okrojona wersja Lite jednego z największych hitów na przenośne konsole, w tym na iPhone - gry GTA: Chinatown Wars.

GTA nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Urodzonych wczoraj informujemy, że są to jedna z najbardziej popularnych i zarazem najbardziej kontrowersyjnych serii gier jakie kiedykolwiek wyprodukowano. W poszczególnych częściach wcielamy się w postać zdeprawowanych gangsterów, których głównym celem jest zdobycie tronu króla przestępczego światka. GTA oferowała graczowi ogromną swobodę, ciekawą historię oraz te szczególne uczucie bycia „tym złym”. Wszystkie części biły rekordy ocen w komputerowych magazynach i rekordy sprzedaży w sklepach.

GTA: Chinatown Wars to wersja stworzona specjalnie na potrzeby konsoli Nintendo DS. Akcja rozgrywa się w Liberty City, mieście znanym z innych części gry. Historia opowiedziana w Chinatown Wars skupia się na postaci Huanga Lee, a dokładniej na jego staraniach o przejęcie kontroli nad targaną licznymi wojnami gangów dzielnicą Chinatown. Gra została świetnie przyjęta przez graczy i recenzentów na całym świecie, dzięki niej znacznie wzrosła też sprzedaż konsoli Nintendo.

Grafika w wersji na iPhone została poprawiona w stosunku do oryginału na Nintendo DS, choć nie wygląda tak dobrze jak zaprezentowana niedawno wersja PSP. Mimo wszystko gra robi ogromne wrażenie i jest jednym z największych hitów w App Store.

Sterowanie przypomina inne tego typu gry na iPhone (Car Jack Streets, Gangstar). Do dyspozycji mamy wirtualny dżojstik i kilka przycisków, wszystko to sprawdza się nadzwyczaj wygodnie.

GTA: Chinatown Wars kosztuje 9,99$ i można je pobrać stąd: GTA: Chinatown Wars

Oto natomiast link do darmowej wersji Lite: GTA: Chinatown Wars Lite