Systemowa aplikacja Zdjęcia dla iPhone'a nie jest specjalnie wygodna, na szczęście w iOS 7 ma się to zmienić. Do czasu jednak premiery nowego systemu zawsze można sprawdzić alternatywne rozwiązania. Jednym z nich jest Eventiles - aplikacja, która układa zdjęcia w zbiory, podzielone na określony pory każdego z dni oraz lokalizacje.Program sam nadaje tytuły odnoszące się właśnie do pory dnia (poranek, popołudnie, wieczór itp.) oraz miejscowości w której dane zdjęcie zostało zrobione. Szkoda, że program nie rozpoznaje zrzutów ekranu, które chętnie zobaczyłbym w osobnym zbiorze, o ile oczywiście chciałbym je zachować (zwykle kasuję je co jakiśczas).

Zbiory można łączyć i dzielić, można je też opisywać własnym komentarzem, dzielić się nimi z innymi użytkownikami Eventiles (wymaga to założenia konta w serwisie o tym samej nazwie). Będą oni mogli zobaczyć Wasze zbiory w zakładce Friends.

Eventiles posiada też prostą funkcję upiększania na raz wszystkich zdjęć w zbiorze za pomocą jednego z kilku dostępnych filtrów. Wystarczy stukać w ikonę kropli, by wybrać ten najbardziej odpowiedni lub wrócić do wersji oryginalnej.Poza brakiem rozpoznawania zrzutów ekranu przyczepię się właściwie tylko do jednego. Z tego co zauważyłem to aby móc dzielić się zdjęciami na Twitterze czy Facebooku musimy być zalogowani do dedykowanego serwisu.

Evenitles to kolejne ciekawe podejście do aplikacji serwisujących galerie zdjęć. Kwestią dyskusyjną jest oczywiście to, czy takie programy są potrzebne i jak wielu użytkowników wybiera alternatywy dla systemowych aplikacji, zwłaszcza galerii zdjęć.

Eventiles dla iPhone'a dostępny jest za darmo w App Store.

Eventiles w App Store