Oficjalne wydanie iOS 7 zbliża się nieuchronnie. Użytkownicy beta testów mogą już sprawdzać stabilność systemu czwartej bety. Plotki głoszą, że kolejna aktualizacja iOS 7 może już być wersją Gold, czyli edycją tuż przed finalną odsłoną. My już od kilku tygodni pracujemy na nowej odsłonie systemu dla urządzeń mobilnych Apple. Będziemy zatem chcieli przybliżyć Wam szczegóły nowych funkcji i opowiedzieć o naszych wrażeniach z pracy w nowym środowisku iOS 7.

Znów chwilkę zatrzymamy się nad iPadem mini z Retiną i porozmawiamy o budżetowej odsłonie iPhone'a, który ma zawierać w sobie trzecią literę alfabetu - "C". Czy chcemy tani telefon od Apple i dokąd może nas to zaprowadzić? Dowiecie się z tego epizodu.

Co się dzieje z usługą iCloud? Wiemy, że Apple zabiera przestrzeń, którą w ramach rekompensaty otrzymali byli użytkownicy MobileMe. Jest to dobry czas na sprawdzenie w jakim stopniu korzystamy z chmury Apple.

Na deser niespodzianka. Dwa odcinku temu zastanawialiśmy się, czy przypadkiem nie chcielibyście współtworzyć z nami MacGadki. Na apel zareagował Marcin Hinz i przesłał nam audio-recenzję jednej ze swoich ulubionych aplikacji.Dziękujemy!

Zwycięzcą w konkursie na aplikację RapidWeaver ( Web Design Software for Mac — RapidWeaver) został - panam1. Prosimy o kontakt pod adresem macgadka@myapple.pl w celu ustalenia sposobu odbioru nagrody.

Z faktu na pomysły "niskich lotów" w konkursie Zenbox, doszliśmy do wniosku, że wciąż czekamy na Wasze pomysły na stworzenie witryny. Doskonały hosting od www.zenbox.pl wciąż jest do wygrania. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Serwer rozlosujemy w kolejnym wpisie o nowym epizodzie.

Aplikacje tygodnia:

OS X - FlickrBucket - https://itunes.apple.com/pl/app/flickrbucket/id491320239?mt=12

iOS - FlickStackr na iPada - https://itunes.apple.com/pl/app/flickstackr-for-flickr/id364895358?mt=8

00:00 iOS 7 - nasze wrażenia
38:04 iPad mini z Retiną, czy bez?
45:42 iPhone 5C?!?
51:13 Apple z ewentualnym zakazem sprzedaży ebooków na 5 lat
01:00:42 Apple zabiera byłym użytkownikom Mobile Me 20GB
01:05:33 Marcin Hinz o swoich ulubionych aplikacjach
01:14:32 Aplikacja tygodnia na OSX - FlickrBucket
01:21:34 Aplikacja tygodnia na iOS - FlickStackr for Flickr

Jeżeli chcecie nas posłuchać, subskrybujcie MacGadkę w iTunes lub skorzystajcie z playerka poniżej.