Na wieść o tym, że Colin McRae Rally po latach trafi na iPhone'a i iPada z pewnością ucieszy się wielu użytkowników. Pamiętam jak dziś jak zagrywałem się w tę grę najpierw na Playstation kolegi, a później na PC. Od dzisiaj mogę grać w nią na moim iPadzie i iPhone.

Port Colin McRae dla iOS to druga wersja tej gry, wydana pierwotnie w 2000 roku. Mimo upływu lat gra na iPadzie i iPhone wygląda świetnie. Na moje oko gra nie wygląda na swoje lata. Pewnie, że nie jest to Real Racing 3, ale grafika nie razi pikselami czy zbyt prostymi teksturami nałożonymi na różne obiekty.

Tak, jak w oryginale tak i tutaj samochód ulega uszkodzeniom. Odpadają z niego części, zaczyna się dymić, no a przede wszystkim spadają jego osiągi, dlatego warto go naprawiać wtedy, kiedy mamy taką możliwość.

Sterowanie odbywa się za pomocą wyświetlanych na ekranie pedałów gazu, hamulca, przycisku hamulca ręcznego oraz dwóch klawiszy sterowania. Można jednak przełączyć się na sterowanie za pomocą akcelerometru, a więc obracania iPhone'a czy iPada jak kierownicą. Do dyspozycji gracza są też dwa ujęcia z kamery, z za samochodu oraz znad jego maski.

Gra Colin McRae Rally dla iPhone'a i iPada dostępna jest w App Store w cenie 4,49 €.

Colin McRae Rally w App Store