Uwielbiam gry, w których rozwiązywać trzeba wszelkiego rodzaju łamigłówki, a zwłaszcza te, w których wplecione są one w ciekawą historyjkę z trochę karykaturalnie przedstawionymi postaciami, i jeśil dodać do tego ładną grafikę, to jestem zwykle kupiony. Tego typu gra trafiła niedawno na mojego iPada i iPhone'a. Mowa o Jacob Jones and the Bigfoot Mystery: Episode 1.

Jej bohaterem jest chłopiec, tytułowy Jacob Jones, którego rodzice, para naukowców podróżników, wysyła na wakacje, na obóz, a dokładnie do położonego w głębi lasu i gór i do tego pod dymiącym wulkanem ośrodka nazwanego Orle Pióro. Obozowa kadra składa się z dość ciekawych indywiduów, zwłaszcza najbardziej krewkiego instruktora sportowego.

Jacob spotyka oczywiście na swej drodze także inne dzieciaki, wśród których znalazł się nawet fan death metalu (choć przezwisko, którego używa - Deathkill Carpathia - raczej pasuje do blackmetalowca).

To nie wszyscy bohaterowie, jest oczywiście tytułowa Wielka Stopa oraz jego leśni przyjaciele, a na Jacoba czeka wiele tajemnic do odkrycia, (nie trudno domyślić się, że i obóz Orle Pióro ma swoje mroczne tajemnice).

Choć kluczowym elementem Jacob Jones and the Bigfoot Mystery są różnego rodzaju łamigłówki, to łącząca je opowieść jest ciekawa na tyle, że nie przerywałem jej by szybciej dotrzeć do kolejnej. Gra oczywiście jest mocno liniowa, choć, a sterowanie naszym bohaterem bardzo ograniczone. Opiera się właściwie na przekręcaniu kamery z jednego ujęcia na drugie za pomocą gestu przesunięcia palcem po ekranie i stukanie w niego w miejscach, do których JJ ma się udać.

Same łamigłówki nie są zbyt trudne, wymagają jednak wczytania się w instrukcje, jakie przy tej okazji podpowiada nam sama gra lub jej bohaterowie.

W każdej chwili mamy możliwość wykonania telefonu do wujka Eda lub większego brata. Mamy jednak ograniczoną liczbę kredytów telefonicznych (zdobywamy je zbierając pozostawione tu i ówdzie puszki po napojach).

Gra ma bardzo ładną grafikę (nic dziwnego, oparta jest na silniku Unreal) i ścieżkę dźwiękową. Jeśli lubicie ciekawą przygodę i układanki to gra dla Was.

Jacob Jones and the Bigfoot Mystery: Episode 1 dla iPhone'a i iPada znajdziecie w App Store w cenie 2,69 €.

Jacob Jones and the Bigfoot Mystery: Episode 1 w App Store

Zwiastun wideo: