Firma Wacom, twórca m.in. popularnych stylusów Bamboo dla iPhone'a i iPada co jakiś czas wypuszcza także oprogramowanie dla iOS, pozwalające na korzystanie z tych narzędzi. Tym razem w App Store pojawiała się bardzo ładna aplikacja pozwalająca na tworzenie małych okolicznościowych pocztówek, ze zrobionych przez nas zdjęć. Mowa o Bamboo Loop dla iPhone'a.

Bamboo Loop pozwala wybrać jeden z kilku gotowych szablonów pocztówek, z konkretnym wzorem ramki oraz filtrem kolorystycznym. Do wyboru mamy ramki kwadratowe okrągłe, a także różnego rodzaju kształty okolicznościowe (chmurka dialogu, serce itp.) oraz kilka podstawowych filtrów, jak wysoki kontrast, retro itp.

Jak we wszystkich programach wykorzystujących zdjęcia, możemy wybrać je z biblioteki lub zrobić bezpośrednio w programie. W zależności od tego który filtr i ramkę wybraliśmy będzie ono wyglądać inaczej. Brakuje mi trochę możliwości przesuwania zdjęcia umieszczonego już w ramce pocztówki - zwłaszcza przy wyborze kształtów innych niż kwadrat.

Bamboo Loop to program oferowany w modelu freemium. Podstawowa wersja dostępna jest w App Store za darmo ale znajdziemy w nim jednak bogatą ofertę dodatkowych filtrów, ramek czy innych efektów, dostępnych za dodatkową, wcale nie małą opłatą poprzez mikropłatności.

Pozostała część zabawy to rysowanie i tutaj możemy oczywiście wykorzystać stylus Bamboo, a zwłaszcza jego wersję składaną, przygotowaną specjalnie dla iPhone'a. W zupełności wystarczy jednak palec. Do wyboru mamy dwa narzędzia do rysowania (pisak i szeroki, półprzezroczysty marker) oraz gumkę z funkcją "cofnij".

Rysować możemy po całym obszarze takiej pocztówki, zarówno pod zdjęciu jak i ramce. Ekran iPhone'a nie jest jednak zbyt wygodny do takich działań, możemy jednak powiększać zdjęcie tak, by bez problemu dopracować szczegóły rysunku czy odręcznego tekstu (np. z życzeniami).

Gotową pocztówkę możemy wysłać mailem lub podzielić się ją ze znajomymi na Facebooku, Twitterze, Instagramie czy wrzucić na bloga w serwisie Tumblr.

Program Bamboo Loop dla iPhone'a dostępny jest w App Store za darmo.

Bamboo Loop w App Store